YARALARIMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ

MÜSİAD, Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinde can ve mal kaybına uğrayan vatandaşlarımıza 12 araçlık ihtiyaç malzemesi desteğinde bulundu.

Müstakil Sanayici ve İşdamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımız için kolları sıvadı.

MÜSİAD Genel Merkez adına Yerel Üst Kurulu Başkanı Ahmet Şekerli öncülüğünde başlatılan çalışmalar kapsamında, Genç MÜSİAD ve MÜSİAD Kadın Komitelerimizin katkılarıyla depremzedelere yönelik yardım çalışması düzenlendi. Başta Elazığ ve Malatya olmak üzere çevre illerdeki 12 şubemizden 120 MÜSİAD Üyesi ile bölgeye giden MÜSİAD, 12 araçlık erzak konvoyuyla depremzedelerin yardımına koştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yapılan yardımlara destek olan MÜSİAD, hazırlanan yardım kolilerini ilgili devlet kurumları üzerinden vatandaşlarımızla buluşturdu.

MÜSİAD Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli yaptığı değerlendirmede; “Bize düşen iş insanları olarak yaşanan bu acılardan yaraları nasıl sarabiliriz buna bakmaktır. MÜSİAD olarak devletimizin koordinasyonu, denetimi ve kontrolünde dağıtmak üzere depremde mağdur olan kardeşlerimiz için ihtiyaç malzemeleri getirdik.” dedi.

Bölgedeki yaraların bir an önce sarılması adına yoğun bir gayret sarfeden bakanlarımızla ve önde gelen devlet yetkilileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını kaydeden Şekerli, şehrin imarı ve yapılması gerekenler noktasında her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.