Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... Devamını Oku

ÇERÇEVE 82. SAYI
(EYLÜL-EKİM'17)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin eylül-ekim sayısı yayınlandı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz şubat ayında başlatmış olduğu “İstihdam Seferberliği”nden yola çıkarak kapak konumuzda istihdam konusunu mercek altına aldık. Maksimum enformasyona ulaşabilmeniz adına TÜİK verilerini göz önüne alarak oluşturduğumuz infografikler ve iş dünyası temsilcilerinden aldığımız görüşlerle kapak konumuzu zenginleştirme gayreti içerisinde olduk.

 

İstihdam konusunun paralelinde bir de İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilen Tematik Meslek Liselerini gündemimize aldık. Tek bir alana odaklı olarak eğitim verecek bu liseler sayesinde Türkiye’de nitelikli iş gücü ve aranan elemanın en doğru şekilde yetiştirilmesine katkı sunulacak. Bizler de MÜSİAD olarak Bağlarbaşı Perakende Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizle perakende ve pazarlama sektörüne kalifiye iş gücü yetiştirme gayreti içerisinde olacağız.

... Devamını Oku DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR