Arap İş İnsanları Tanışma Programı Beşincisi Urfa’da Düzenlendi

04.02.2019

MÜSİAD tarafından ilki İstanbul'da düzenlenen "Arap İş İnsanları Tanışma Programı"nın beşinci ayağı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Urfa Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikle Türk-Arap iş insanları bir araya geldi. Toplantıya Uluslararası İş Forumu (IBF) Başkanı Erol Yarar, IBF Başkan Yardımcısı Gazi Mısırlı, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, IBF üyeleri ve çok sayıda Arap iş insanı katıldı.

MÜSİAD Olarak Ayak Basmadık Kıta Bırakmadık

Etkinlikte konuşma gerçekleştiren MÜSİAD Kurucu Başkanı ve IBF Başkanı Erol Yarar; derneğin Şanlıurfa Şubesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, MÜSİAD olarak ayak basmadıkları kıta ve gitmedikleri Müslüman topluluk kalmadığını söyledi. Arap iş insanlarına seslenen Yarar, muhacirler ve ensarlar arasında Efendimiz (S.A.V)’in zamanından bu zamana kadar süren bir bağ ve bütünlüğün olduğunu dile getirerek hem devletimizin hem de MÜSİAD’ın muhacirlere ensarlık yaptığını ve bunun devam edeceğini dile getirdi. MÜSİAD’ın kapısının her zaman tüm Arap kardeşlerimize açık olduğunu vurgulayan Yarar, en büyük hedeflerinin Müslüman yatırımcılarının bir çatı altında toplamak olduğunu ifade etti.

Bu Organizasyonlar İçin MÜSİAD’a Teşekkür Ediyoruz

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ‘’MÜSİAD’a öncelikle böyle büyük organizasyonlar gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa Valiliği olarak, her zaman tüm vatandaşlarımıza ve Arap kardeşlerimize kapımız açıktır. Suriyeli kardeşlerimiz için de Şanlıurfa’da yaptığımız işlerin ortada olduğunu ve devam edeceğini belirtmek isterim.’’ değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD ve IBF’in Arap İş İnsanlarına Ulaşması Gerekiyor

Uluslararası İş Forumu (IBF) Başkan Yardımcısı Gazi Mısırlı, ‘’MÜSİAD ve IBF olarak Türkiye’nin neresinde Arap iş insanları varsa onlara ulaşıp sorunlarını dinlemek ve onlara MÜSİAD’ı tanıtmak istiyoruz.’’ dedi.
Son olarak önümüzdeki ay Antakya’daki Arap iş insanları ile bir tanışma yemeği gerçekleştireceklerini ifade eden Mısırlı, akabinde 13 Nisan 2019’da MÜSİAD Genel Merkez’de IBF kapsamında “Türk Arap İş Zirvesi” yapacaklarını kaydetti. 

MÜSİAD Yaptığı Çalışmalar ile Şanlıurfa’ya Ciddi Katkılar Sunuyor

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçi ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“MÜSİAD, yaptığı çalışmalar, yatırım ve istihdama sağladığı katkılarla ilimizin ve ülkemizin bu seviyelere ulaşmasında çok önemli rol oynamıştır. Bu bağlamda bizler de ilk günkü heyecanla milli ekonomimize ve üretimimize katkı sağlamak için, Türkiye'nin kendi içinde bütün, bölgesinde etkin, dünyada saygın bir ülke oluşturma mücadelesinde rol oynayabilmek amacıyla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz”