Hindistan İstanbul Başkonsolosluğuna Ziyaret Gerçekleştirildi

06.02.2019

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen, Hindistan İstanbul Başkonsolos Vekili Purnojyoti Mukherjee’yi makamında ziyaret etti

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen, Hindistan İstanbul Başkonsolos Vekili Purnojyoti Mukherjee’yi makamında ziyaret etti.

Buluşmada, MÜSİAD’ı ve dünya genelindeki faaliyetlerini tanıtan Güvercin, Hindistan'ın 2019 yılı için Türkiye'nin ihracatta öncelikli pazar ilan ettiği ülkeler arasında yer aldığını belirtti. MÜSİAD’lı iş insanlarından oluşan bir heyetle nisan ayı içerisinde Hindistan’a gezi düzenlemek istediklerini dile getiren Güvercin, karşılıklı ticaretin artırılması adına çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Hindistan ile Türkiye arasındaki iş birliğini arttırmak için ilerleyen günlerde İstanbul’da “Hindistan’da İş Fırsatları” konulu panel düzenleyeceklerini kaydeden Güvercin, gerçekleştirilen faaliyetlerin ardından ticaret potansiyelinin artacağını inandığını belirtti.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.