06.05.2019

Uluslararası İş Forumu (IBF) heyeti, IBF  Başkanı Erol Yarar liderliğinde, Bosna Bank International (BBI)  tarafından organize edilen Sarajevo Business Forum’a katıldı

International Business Forum-Uluslararası İş Forumu (IBF) heyeti, IBF  Başkanı Erol Yarar liderliğinde, Bosna Bank International (BBI)  tarafından organize edilen Sarajevo Business Forum’a katıldı. 16-18 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen programa, IBF Başkan Yardımcısı Gazi Mısırlı ve MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Levent Can da katıldı.

 Ziyaret kapsamında Ziraat Bank Bosna Genel Müdürü Yusuf Dilaver, Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendic ve Orta Avrupa’nın ilk 500 şirketi arasında yer alan ASA Group CEO’su Sn. Eldin Hadziselimovic’le görüşmeler yapılarak, Bosna-Hersek’teki yatırım fırsatları ve önemli projeler hakkında bilgi alındı.

Program kapsamında ayrıca, Saraybosna’da ikamet eden ve hâlihazırda ülkede yatırımları bulunan işadamlarıyla da görüşmeler yapıldı. 17 Ekim 2019’da gerçekleştirilmesi kararlaştırılan 23. IBF Kongresi’yle eşzamanlı olarak açılışının gerçekleştirilmesine karar verilen MÜSİAD Bosna-Hersek Şubesi’ne yönelik çalışmalar hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

Heyet, 2 gün süren ziyaretin ardından Türkiye’ye geri döndü.