20.02.2019

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, İspanya Büyükelçisi Juan González-Barba ve beraberindeki heyeti MÜSİAD Genel Merkez'de ağırladı.

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, İspanya Büyükelçisi Juan González-Barba ve Marmara Bölgesi İspanya Fahri Konsolosu Dr. Zeynel Abidin Erdem’i MÜSİAD Genel Merkez'de ağırladı. 

Görüşmede, MÜSİAD’ ve dünya genelindeki faaliyetleri hakkında bilgi veren Zeki Güvercin, İspanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin daha iyi seviyelere yükseltilmesi adına önerilerde bulundu. İlerleyen dönemlerde MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan , "İspanya Ülke Günü" programı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Güvercin, atılan bu adımların iki ülke arasındaki ticareti geliştireceğini ifade etti.

Büyükelçi González-Barba ise İspanya'nın en fazla yatırım yaptığı ülkelerden olan Türkiye ile iş birliğinin artırılması adına her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Toplantı, plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.