İtalya İstanbul Konsolosluğuna Ziyaret Gerçekleştirildi

06.02.2019

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen, İtalya İstanbul Konsolosu Gabriele Ingrosso ve Ticaret Ataşesi Giovanni Turturiello'yu makamında ziyaret etti

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen, İtalya İstanbul Konsolosu Gabriele Ingrosso ve Ticaret Ataşesi Giovanni Turturiello'yu makamında ziyaret etti.

Buluşmada, MÜSİAD’ı ve dünya genelindeki faaliyetlerini tanıtan Zeki Güvercin, İtalya'nın Türkiye açısından stratejik bir partner olduğunu ifade etti. Avrupa’nın Türkiye ve MÜSİAD’lı iş insanları için çok önemli bir konumda yer aldığına dikkat çeken Güvercin, bu bağlamda İtalya’nın ülkemiz için kritik bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. 

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen "MÜSİAD AB Büyükelçileri'ni Dinliyor” programı hakkında detaylı bilgi veren Güvercin, İtalya ile Türkiye arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla MÜSİAD’lı iş insanları ile İtalya’ya ziyarette bulunmak istediklerini dile getirdi.

Görüşme, Konsolos Gabriele Ingrosso ve Ticaret Ateşesi Giovanni Turturiello'ya plaket takdim edilerek sona erdi.