Kırgızistan Serbest Genel Başkanlığı Heyeti MÜSİAD’da Ağırlandı

07.02.2019

Kırgızistan Serbest Genel Başkanlığı heyeti, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ev sahipliğinde Genel Merkez’de ağırlandı

Kırgızistan Serbest Genel Başkanlığı heyeti, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ev sahipliğinde Genel Merkez’de ağırlandı. Buluşmada MÜSİAD hakkında bilgi veren Zeki Güvercin, MÜSİAD’ın yurt içinde 86, yurt dışında 99 ülkede 221 farklı noktada temsilciliğinin olduğunu belirterek Türkiye’nin en büyük iş insanları derneği olduğunu vurguladı.

Kırgızistan ile Türkiye arasındaki ticaret potansiyelinin artırılması adına ticari şartların iyileştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Güvercin, Kırgızistanlı yetkililerden üyelere duyurulması için serbest bölge sunumu yapmalarını ve banka, para transferi ve yatırım şartları konularında kolaylık sağlanmasını istedi.

Görüşmede söz alan Kırgızistan Serbest Genel Müdürü Duyshen Irsaliyev ise MÜSİAD’ı bildiklerini ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerden haberdar olduklarını dile getirdi.  MÜSİAD ile iş birliği yapmaktan mutlu olacaklarını kaydeden Irsaliyev, Kırgızistan’daki iş fırsatlarından bahsederek yatırım yapmak isteyen MÜSİAD’lı iş insanlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ziyaret, tarafların karşılıklı hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.