05.12.2018

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, MEDEF International yetkilileri ile Fransız Sarayı’nda çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, MEDEF International yetkilileri ile Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Robert Buchwalter’ın da katıldığı bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda MEDEF International yetkililerini 17. MÜSİAD EXPO’ya davet eden Zeki Güvercin, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi açısından 17. MÜSİAD EXPO’nun önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi. MÜSİAD ile MEDEF arasındaki ilişkilerin her geçen gün güçlendiğini sözlerine ekleyen Güvercin mevcut iş birliğinin Türkiye ile Fransa arasındaki ikili ilişkilere de hali hazırda katkı sağladığı mesajını verdi.

Toplantıda söz alan MEDEF International Fransa-Türkiye İş Konseyi Başkanı ve BNP Paribas Başkan Danışmanı Jean LEMIERRE, MÜSİAD’ın gücünü bildiklerini; MEDEF ile MÜSİAD üyeleri arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün gelişiyor olmasından ötürü memnuniyet duyduklarını ifade etti. 17. MÜSİAD EXPO’yu iki kurum arasındaki bağların ve Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesi açısından bir fırsat olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda son olarak söz alan Buchwalter, Türkiye ve Fransa’nın çok önemli iki kurumu MÜSİAD ile MEDEF’in bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerinin gelişmesi hususunda çalıştıklarını ve kendilerinin de 17. MÜSİAD EXPO’yu ikili ilişkilerin güçlenmesi açısından çok önemli bir fırsat olduğunu düşündüklerini ifade ederek sözlerine son verdi.
Toplantı karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.