MÜSİAD Eski DİK Başkanları Tecrübe Paylaşım Toplantısında Bir Araya Geldi

12.01.2018

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu, 8 Ocak 2018 Pazartesi akşamı, daha önce Dış İlişkiler Komisyonlarında görev yapmış ve katkı sağlamış Başkan, Üye ve Profesyonel kadrosu ile tecrübe paylaşım toplantısı gerçekleştirdi.

Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Dönem Başkanı Zeki Güvercin ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, Eski Dönem Komisyon Başkanlarından Natık Akyol, Gazi Mısırlı, Eyup Akbal Gökhan Murat Kalsın, Şevket Can Tülümen, Ahmet Selvi, Esat Akbülbül ve Burak Benşin yer aldı.

2017 yılında komisyonun gerçekleştirdiği etkinlikler ile 2018 planlarının anlatıldığı bir sunum ile başlayan toplantıda, geçmişten günümüze kadar her dönemde yaşanan sorunlar ve çözümleriyle, yapılan etkinliklerin anlatıldığı anekdotlar masaya yatırıldı. Eski dönem tecrübelerinin yeni dönem de ışık tutacak olması hasebi ile fikir ve önerilere de değinildi.

Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonunu Yoğun Bir Yıl Bekliyor

Her geçen gün önemi ve stratejik konumu büyüyen komisyonun, MÜSİAD Üyelerinin dış ticaretini arttırmaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Bu bağlamda, Diplomatik Misyon Ziyaretlerine Orta Asya ile başlayacak olan komisyon, 2018 yılında planladığı Balkanlar, İngiltere, Hindistan ve Brezilya için İş Fırsatları Panelleri, Asya Ticaret Müşavirleri ile Şanlıurfa Şube ev sahipliğinde; 6 Şubat’ta gerçekleşecek yuvarlak masa toplantıları, programlar, ziyaretler, yurtdışı gezileri ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor.