MÜSİAD Heyetinden Belarus Başkonsolosluğuna Ziyaret

23.01.2019

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Mutlu Bozkurt öncülüğündeki MÜSİAD heyeti, Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’i makamında ziyaret etti

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Mutlu Bozkurt, MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Avrasya Direktörü Şeref Aygün ve MÜSİAD Belarus Temsilcisi Mikail Çalışkan’dan oluşan heyet, Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, MÜSİAD’ı ve dünya genelindeki faaliyetlerini tanıtan MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Mutlu Bozkurt, Belarus iş insanları ile MÜSİAD üyelerinin ticaretini geliştirmek için birlikte hareket etmek istediklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanımızın önem verdiği ülkelerden biri olan Belarus’a temsilci atayıp Türkiye – Belarus arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkilerin ele alındığı görüşmede, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğine dikkat çeken MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Avrasya Direktörü Şeref Aygün MÜSİAD’ın Ticari Diplomasi vizyonu çerçevesinde Belarus ve çevre ülkelerdeki faaliyetlerini her geçen gün arttırdıklarını söyledi.

Toplantıda Belarus Başkonsolosu Aleksei Shved ; MÜSİAD’ın yaptığı faaliyetleri takip ettiğini ve 17. Expo’ya katıldığını dile getirerek Mikail Bey’i tebrik etti ve her türlü destekleri vereceklerinin sözünü ekledi. MÜSİAD’ın Belarus’taki temsilci atamasından bahsedilen toplantıda, Belarus Temsilcisi Mikail Çalışkan, Belarus’ta yaşayan Türk İşadamları ile iki ülke arasındaki ticari ve kültürel faaliyetleri daha iyi yerlere getirmek istediklerini söyledi.  Hediye takdimi ile sona erdi.