MÜSİAD Heyetinden Japon Başkonsolosluğuna Ziyaret

23.01.2019

Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Can Tülümen öncülüğündeki MÜSİAD heyeti, Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki’yi makamında ziyaret etti

Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Can Tülümen, MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Asya - Pasifik Direktörü Süleyman Çelebi ve MÜSİAD Japonya Şube Başkanı Mahmut Münir Güzel’den oluşan MÜSİAD heyeti, Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette, MÜSİAD’ı ve dünya genelindeki faaliyetlerini tanıtan Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Tülümen, Japon iş İnsanları ile MÜSİAD üyelerinin ticaretini geliştirmek için birlikte hareket etmek istediklerini dile getirdi.

Toplantıda söz alan Asya - Pasifik Direktörü Süleyman Çelebi, 2019 Japonya’da Türkiye Yılı ilan edilmesinin Türkiye – Japonya arasındaki turizme katkı sağlayacağını ifade etti.
MÜSİAD’ın Japonya’daki teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi veren Japonya Şube Başkanı Güzel ise şube üyesi olan 20’ye yakın Japonya’da yaşayan Türk iş adamları ile iki ülke arasındaki ticari ve kültürel faaliyetleri daha iyi yerlere getirmek istediklerini söyledi.

Japon Dış Ticaret Teşkilatı (JETRO) çalışmalarına değinilen görüşme, MÜSİAD olarak Japonya Başkonsolusu Nishimaki’ye plaket takdim edilerek sonra erdi.