MÜSİAD ile Şanhay Sanayi ve Ticaret Federasyonu Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı

03.12.2018

MÜSİAD,  Ticaret Diplomasisi vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ve bu anlayış doğrultusunda 2019 yılını “Asya- Pasifik” yılı ilan eden MÜSİAD, Çin in en önemli ticaret ve sanayi birliği olan ve 80 bin üyeye sahip bulunan Şanghay Sanayi ve Ticaret Federasyonu ile işbirliği anlaşması imzaladı

MÜSİAD,  Ticaret Diplomasisi vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ve bu anlayış doğrultusunda 2019 yılını “Asya-Pasifik” yılı ilan eden MÜSİAD, Çin in en önemli ticaret ve sanayi birliği olan ve 80 bin üyeye sahip bulunan Şanhay Sanayi ve Ticaret Federasyonu ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Şanhay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı ve Şanhay Ticaret Ateşesi Mustafa Akseli’nin katılımlarıyla düzenlenen imza törenine, çok sayıda diplomatik misyon temsilcileri, Şangay idaresinden yetkililer, Anhui ve Jiangsu Eyaletlerinin Sanayi ve Ticaret Federasyonları yetkilileri ve Çin’in büyük şirketlerinin CEO’ları katıldı.

Tüm dünyada 87 ülkede 217 noktada etkinliği olan ve elli beş binden fazla işletmeyi temsil  eden MÜSİAD, Yatırım ve İhracat Platformu şemsiyesi altında, ülkemize olan doğrudan dış yatırımları ve de ülkemizin ihracatını artıracak nokta atışı projeleri hayata geçiriyor.

Anlaşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Şanhay Temsilcisi Özgür Çakır, bugün imzalanan işbirliği anlaşması ile 2019 yılında gerçekleşecek çok büyük projelere ilk adımın atıldığını ve projelerin ülkemize yatırım ve ihracat olarak büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Şanhay Sanayi ve Ticaret Federasyonu Başkanı Wang Zhi Xiong, MÜSİAD şerefine verdiği öğle yemeğinde, Türkiye bizim için çok önemli, ilişkilerin gelişmesi için önemli projelere imza atmaya hazırız dedi.
Anlaşma ile MÜSİAD, Türkiye’ye güçlü yatırımcıları getirmeyi ve Türk ürünlerinin Çin’e daha fazla ihraç edilmesini hedefliyor.