MÜSİAD’dan İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel’e Ziyaret

28.06.2018

MÜSİAD heyeti, Uluslararası ilişkiler ve Dış Ticaret Komisyon Başkanı Zeki Güvercin başkanlığında İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel’e nezaket ziyaretinde bulundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) heyeti, İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel’e nezaket ziyaretinde bulundu. Uluslararası ilişkiler ve Dış Ticaret Komisyon Başkanı Zeki Güvercin liderliğinde gerçekleştirilen görüşmeye, Dış İlişkiler Komisyon Başkan Yardımcısı Şevket Can Tülümen ve Dış İlişkiler Koordinatörü Uğur Güvenç Demirel katıldı.

Karşılıklı iş ve yatırım fırsatlarının konuşulduğu toplantıda, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, MÜSİAD’ın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

İspanya’daki olası temsilcilik açılışı konusunu da gündeme getiren Güvercin, İspanyadaki bağımsız ticaret odalarıyla MOU anlaşmaları imzalanması hususunda destek sözü aldı. Güvercin ayrıca, iki ülke arasında yapılan uçak seferlerinin artırılması gerektiğinin altını çizdi.

Son olarak 21-24 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 17.MÜSİAD EXPO Fuarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Güvercin, İspanyol firmalara ve yatırım ajanslarına detaylı tanıtım maillerinin gönderilmesi ve firmaların fuara katılımı konusunda destek sözü aldı.