MÜSİAD’dan İstanbul Fas Başkonsolosluğu’na Ziyaret

13.12.2018

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen, İstanbul Fas Başkonsolosluğu’na nezaket ziyaretinde bulundu

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve Yardımcısı Can Tülümen İstanbul Fas Başkonsolosluğu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Türkiye ile Fas arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkilerin ele alındığı görüşmede, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğine dikkat çekildi. Toplantıda söz alan Başkonsolos Mhamed İfriquine, Tanca Bölgesi’nde otomotiv sektörü ile ilgili süreçlerde MÜSİAD üyeleri ile iş birliği halinde hareket etmek istediklerini belirtti. Konsolos ayrıca, Kenitra Bölgesi’nin sanayi bölgesi olması noktasında MÜSİAD ile iş birliği yapmaktan mutlu olacaklarını belirtti.

Görüşmede MÜSİAD ve çalışmaları hakkında bilgi veren Komisyon Başkanı Zeki Güvercin, Afrika Zirvesi’ne yaptıkları desteklerinden dolayı İfriquine’ye teşekkür etti. Tanca Bölgesi’ne daha önce ziyaret gerçekleştirdiklerini ve oradaki potansiyeli MÜSİAD olarak değerlendirmek istediklerini dile getiren Güvercin, 2019 yılı stratejik planlamasında Fas’a yer vereceklerini sözlerine ekledi.  Güvercin, son olarak Ticari heyetlerimizin Fas’a ziyarette bulunacağını ve bu konuda Fas makamlarıyla işbirliğinden memnuniyet duyacaklarını belirtti.