19.12.2018

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, Enerji ve Çevre Üst Kurul Başkanı Gökhan Yetkin ve Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Uganda Sorumlusu Semih Fermanlı Zambiya’da bir dizi temaslarda bulundu.

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, Enerji ve Çevre Üst Kurul Başkanı Gökhan Yetkin ve Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Uganda Sorumlusu Semih Fermanlı THY hat açılışı programı için gittikleri Zambiya’da bir dizi temaslarda bulundu.

Programla ilgili ilk olarak T.C. Paris Büyükelçisi T.C. Lusaka Büyükelçisi Şebnem İncesu’yu ziyaret eden heyet, Zambiya Türkiye ilişkileri, Zambiya iş dünyasının 17. MÜSİAD EXPO katılımı ve Zambiya’daki Türk yatırımları ve işbirliği fırsatları üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Zambiya Ticaret Odası Başkanı Michael Nyirenda daveti üzerine kurumu ziyaret eden heyet burada 17. MÜSİAD EXPO, Zambiya Türkiye ilişkileri ve MÜSİAD’ın Zambiya’daki faaliyetleri ile ilgili temaslarda bulundu. Ziyarette MÜSİAD ve çalışmalarından bahseden Zeki Güvercin her iki kurum arasındaki dostluk temelli iş birliğinin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine sağladığı katkıyı vurguladı. 17. MÜSİAD EXPO’ya Zambiya’dan önemli iş insanlarının katılım sağladığını ifade eden Nyirenda ise bu kişilerin fuardan büyük bir memnuniyetle ayrıldıklarını kendilerine ilettiklerini sözlerine ekledi.

Son olarak Zambiya Kalkınma Ajansı’na bir nezaket ziyareti gerçekleştiren heyet burada direktör Cosam Ngoma tarafından ağırlandı. Ziyarette söz alan Ngoma, MÜSİAD ve faaliyetlerinin kendileri ve Zambiya için büyük önem arz ettiğinin altını çizdi. 17. MÜSİAD EXPO ile birlikte Zambiya Türkiye ilişkilerinin bir adım daha ileriye gittiğini memnuniyetle gözlemlediklerini de sözlerine ekledi. 17. MÜSİAD EXPO’ya Zambiya’dan katılım sağlayan iş insanları ile kurulan dostane ilişkilerden bahseden Zeki Güvercin ise Ngoma nezdinde Zambiyalı iş insanlarını bir sonraki MÜSİAD EXPO fuarına davet etti.