Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu’ndan Ürdün Başbakan Yardımcısı’na Ziyaret

21.03.2018

MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu tarafından Ürdün Başbakan Yardımcısı Jafar A. Hassan’a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar, MÜSİAD Yurtiçi Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı ve DEİK Türkiye- Ürdün İş Konseyi Başkanı Faruk Akbal ve beraberindeki iş insanları heyeti,  19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen DEİK Ürdün İş gezisi programına katılım gösterdi. Söz konusu program çerçevesinde Ürdün Başbakan Yardımcısı Jafar A. Hassan’a bir nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Ziyaret esnasında, Başbakan Yardımcısı A.Hassan’ a ve beraberindeki Ürdün Sanayi ve Ticaret Tedarik Bakanı, Bayındırlık Bakanı ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı’na  MÜSİAD hakkında bilgi verildi. Ayrıca heyet, 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 17. MÜSİAD Expo Fuarına davet edildi ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın selamları iletildi. Görüşme esnasında MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar, serbest ticaret anlaşmasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirerek bu anlaşmanın iki ülke içinde önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Görüşmede hali hazırda Ürdün’de üç kurumla devam eden MoU anlaşmalarına ek olarak Akabe Serbest Ticaret Bölgesi’yle de yakın bir tarihte MoU anlaşması imzalanması noktasında mutabakata varıldı.

Görüşmenin ardından Başbakan Yardımcısı Jafar A. Hassan’a, İbrahim Uyar tarafından bir plaket takdim edildi ve günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çektirilerek toplantı sonlandırıldı.