Erol Mehmet YARAR Kurucu Başkan 1990 - 1999
Erol Mehmet YARAR Kurucu Başkan 1990 - 1999
1960 yılında Ankara’da doğdu.
Boğaziçi Üniversitesi BiIqisayar BöIümü’nü 1981 yıIında bitirdikten sora, U.S.A. EImira CoIIeqe’de sistem anaIizi aIanında eğitim qördü.
MÜSİAD Kurucu Başkanıdır.
Gıda, kimya, iş makineIeri ve dış ticaretIe iştiqaI eden EroI M. Yarar, Lezzo A.Ş. 404 A.Ş. Rozi A.Ş’nin Yönetim KuruIu başkandır.
İngiIizce biIen Yarar, evIi ve üç çocuk babasıdır.
Ali BAYRAMOĞLU Başkan 1999 - 2004
Ali BAYRAMOĞLU Başkan 1999 - 2004
22 Mayis 1999 Cumartesi günü yapilan MÜSIAD 8. Olagan Genel Kurulu ile Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi Genel Baskanligi görevine getirilen B. Ali BAYRAMOGLU, 17 Nisan 2004 tarhinde genel baskanlik görevini tamamlamistir.1958 Rize dogumlu ve 9 senedir ayni dernegin Genel Baskan Yardimciligi görevini yürütmüs olan Bayramoglu,halen Yüksek Istisare Heyeti üyeligi yapmaktadir.
Ömer BOLAT Başkan 2004 - 2008
Ömer BOLAT Başkan 2004 - 2008
30 Agustos 1963 tarihinde Istanbul’da dogdu. Ilk-orta-ticaret lisesi tahsilini Istanbul’da yapti. Marmara Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi uluslararasi ekonomik iliskiler bölümünden 1984 yilinda mezun oldu.Yüksek lisans egitimini Avrupa entegrasyonu alaninda Hollanda-Amsterdam Üniversitesi Avrupa Enstitüsü’nde tamamladi. Ayrica Almanya-Kiel Üniversitesi Dünya Ekonomisi Enstitüsü’nün yüksek lisans düzeyindeki uluslararasi ekonomi ve isletme programindan mezun oldu. Yurda dönüsünde Marmara Üniversitesi Avrupa Toplulugu Enstitüsü’nden “Avrupa Para Sistemi’’konusundaki teziyle doktora diplomasini 30 Ocak 1989’da aldi. Askerlik görevini 1989 yili içinde Gölcük’te yapti.
Ömer Cihad VARDAN Başkan 2008 - 2012
 Ömer Cihad VARDAN Başkan 2008 - 2012


1962 yılında Sakarya Hendek’te doğan Ömer Cihad Vardan, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1986 yılında Yüksek Lisans çalışmalarını Amerika Ohio State Üniversitesi İmalat Mühendisliği Alanında tamamlamış ve 1987 yılı sonlarına kadar Ohio, Columbus’ta “Engineering Research Center for Net Shape Manufacturing” adlı Araştırma Merkezinde Araştırma Mühendisi olarak çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra ilk olarak Kale Grup’ta Stinger Füzelerinin bazı parçalarının üretimiyle ilgili CAD/CAM proseslerinin geliştirilmesinden sorumlu İmalat Mühendisi olarak görev almıştır. Bilahare UTE Holding bünyesinde McDonald Douglas’ın Unigraphics adlı CAD/CAM yazılımının satışlarını gerçekleştiren Ömer Cihad Vardan, 1991 başında halen ortağı olduğu ve Genel Müdürlüğünü sürdürdüğü Endüstriyel Alan ve Proses Isıtma Sistemleri konusunda faaliyet göstermekte olan Çukurova Isı Sistemleri adlı aile firmasının kuruluşunda yer almıştır.

2008-2012 yılları arasında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’ın 4. Dönem Genel Başkanı olarak ve daha önceleri de 5 yılı Genel Başkan Yardımcısı ve 4 yılı da Yönetim Kurulu Üyesi olarak MÜSİAD’da toplam 13 yıl görev yapan Ömer Cihad Vardan, ayrıca Türkiye Makine İthalatçıları Birliği Başkanlığı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeliği, Dış Ekonomik İlişkiler (DEİK) İcra Kurulu Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yönetim Kurulu Üyeliği, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği ve Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği görevlerinde de bulunmuştur.

İş hayatının yanı sıra Mesleği itibariyle Makine Mühendisleri Odası ile Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Üyesi olan Ömer Cihad Vardan hâlihazırda MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesidir ve İktisadi Kalkınma vakfı (İKV) ve Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları Kurulu (TİHK) Üyeliği, Ekonomi Bakanlığı Türk-Amerikan İş Konseyi Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, TOBB İklimlendirme Sektör Meclisi Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Yönetim Kurulu Üyeliği ve DEİK Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuğu bulunan Ömer Cihad Vardan, İngilizce bilmektedir.

Nail OLPAK Başkan 2012 - 2017
Nail OLPAK Başkan 2012 - 2017

Nail Olpak, 1961 Burdur doğumlu.

1977 yılında Aydın Lisesi’nden mezun olmuş, Üniversite lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesinde Enerji alanında tamamlamıştır.

İş hayatına Umar Makine A.Ş.’de mühendis olarak başlayan Olpak, Özgün A.Ş.’de yürüttüğü Fabrika Müdür Yardımcılığından sonra, Esem Elektrik Sayaçları A.Ş.’de Proje Müdürü olarak başladığı Cankurtaran Holding bünyesinde üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Son olarak üstlendiği Cankurtaran Holding Başkan Yardımcılığı görevinden kendi arzusuyla ayrılarak, iki arkadaşıyla birlikte NORA Elektrik Malzemeleri A.Ş. şirketini kurdu. Halen, söz konusu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Nail Olpak, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Başkanı, IBF Başkan Vekili, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, Kandilli Kulübü Kurucu Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Huzur Hastanesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, İGETEV Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Mimarlar Mühendisler Grubu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, ÇEKÜD Üyesi, ELSİAD Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi, İDTM Yönetim Kurulu Üyesi, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır. 

MÜSİAD’da Sektör Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı gibi muhtelif görevleri üstlenen Nail Olpak, 28 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen 21. Olağan Genel Kurulu ile, MÜSİAD Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Nail Olpak, çok iyi derecede İngilizce, az Arapça ve İtalyanca biliyor.


Abdurrahman Kaan 2017 -
Abdurrahman Kaan 2017 -

1967 yılında Trabzon’da doğdu. Lise eğitimini 1980-1985 yılları arasında Bakırköy İmam – Hatip Lisesi’nde, Üniversite eğitimini ise, 2008 – 2013 yılları arasında Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

Kaanlar Gıda Sanayii’nde, 1985’ten beri sürdürdüğü Yönetim Kurulu Üyeliği’ne devam ediyor. O yıldan bu yana, kendi firmasında, süt sektöründe aktif bir şekilde üst düzey yönetici olarak görev aldı. 1995 yılı sonuna kadar sıcak pazarda rol alırken, elde ettiği tecrübeyi değişen pazar taleplerine göre 1996 yılından itibaren Üretim-pazarlama-satış alanlarında değerlendirdi; iş geliştirme ve AR-GE de de üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası zincirlere ürün satışını halen kendisi sürdürüyor.

Abdurrahman Kaan uzun yıllardır MÜSİAD ailesinin bir ferdi. Kaan ailesi, kurulduğu günden bu yana MÜSİAD’da yer alıyor. Kaan MÜSİAD’ta, 2003-2006 yılları arasında Gıda Tarım Sektör Kurul Başkan Yardımcısı, 2006-2009 yılları arasında Gıda Tarım Sektör Kurul başkanı olarak görev yaptı. 2009'dan sonra MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak Sektör Kurullarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Bütçe ve Mali İşler Başkanlığı yaptı ve 4 yıl da Teşkilatlanmadan Sorumlu olarak çalıştı. 2012 yılından bu yana ise Yurtiçi Teşkilatlanmadan ve Eğitim, Kültür, Araştırma ve Yayınlar komisyonlarından sorumlu MÜSİAD Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Kaan ayrıca, ülkemizde 3 adet önemli STK’nın kuruluşunda da yer aldı.

Evli ve üç çocuk sahibi olan Kaan, Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Arapça biliyor.