18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü Kutlu Olsun

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak Şehitleri Anma Günü ve 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Olpak mesajında şunları kaydetti:

“Milletimiz, tarih boyunca hür ve müstakil yaşamayı bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiçbir güç Milletimizi esaret altına alamamıştır. Bundan 102 yıl önce milletimizin inancından, ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale Deniz Zaferi, yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır.

Bu kutlu Zaferin üzerinden bir asır geçmesine rağmen vatanı uğruna şehit düşmüş askerlerimizin anıları hala hafızalardadır. Bu kahramanlık destanları o yıldan bu yana bize ışık tutmaktadır. Aziz milletimiz en zor anlarda bile yeniden Çanakkale Müdafaası yapıp, her an yeni Çanakkale Zaferleri kazanabileceğini 15 Temmuz gecesi göstermiştir. O günün Seyit Onbaşısı, bugününün Ömer Halisdemir’i olmuştur.

Çanakkale'yi geçilmez kılan ebediyete intikal etmiş kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Bu günün vesilesiyle Çanakkale şehitlerimizin anısını ilelebet hatırlatacak olan Çanakkale 1915 Köprüsünün ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sözlerime Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bir dizesiyle son vermek istiyorum.

Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.”


2017-03-21