Bu Yaz Camideyim” Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Gençlik Kuruluşu olan Genç MÜSİAD, 2009 yılından bu yana “Bu Yaz Camideyim” projesi ödül törenini gerçekleştirdi. Beyoğlu Büyük Piyale Paşa Camii’nde düzenlenen törene; MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Genç MÜSİAD Başkanı Engin Akdağ ve Genç MÜSİAD üyeleri katıldı. Kur’an’a geçen ve proje kapsamında başarılı olan 225 çocuğa çeşitli hediyeler verildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, “Bu Yaz Camideyim”in, Genç MÜSİAD’ın 2009 yılında hayata geçirdiği önemli projelerinden olduğunu söyleyerek, “Proje, gelecek nesillerin camiyi sadece bir ibadethane olarak görmemesini, aynı zamanda bir buluşma, tanışma ve kaynaşma yeri olarak görmesini sağlamak amacıyla Fatih’te bir camide başladı. Projenin amacı çocuklarımıza camiyi sevdirmek, hafızaları henüz tazeyken camiyi, cami dostluklarını, caminin onlara kattıklarının hafızalarında yer etmesini sağlamak.

Bu kapsamında gruplar halinde kendi yaş grubundaki diğer çocuklarla eğitim sürecine alınan talebeler, Kuran, siyer, ahlak dersleri, çeşitli sosyal faaliyetler içinde yer aldı, yeni tanıştığı akranlarıyla oyunlar oynama fırsatını yakaladılar. Ne mutlu ki bu proje, her yıl daha fazla öğrenciye ulaşma imkânı sağladı. 2009 yılında İstanbul’da tek bir camide 5 – 15 yaşları arasındaki 30 çocuk ile başlayan projemiz 2017’ye geldiğimizde 32 şubemizde toplam 2000’i aşkın çocuğa ulaştı.

“Asıl amaç Allah’ın rızasını kazanmak”

Bu projenin asıl amacı Allah’ın rızasını kazanmak ve çocuklarımızın Kur’an ahlakıyla ahlaklanmalarına vesile olmak. Kur’an taliplisi genç kardeşlerime ve çocuklarının dini bilgilerinin gelişmesi için bu sıcak günlerde yazlıklara gitmek yerine çocuklarını camiye gönderen ailelerimize teşekkür ediyor, Kur’an ile beraberliklerinin bir ömür devam etmesini diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından, Kur’an’a geçen ve proje kapsamında başarılı olan 225 çocuğa Kuran-ı Kerim, scooter, oyuncak ve okul çantası gibi çeşitli hediyeler edildi.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

MÜSİAD

Hatice Gülbahar Hepsev, hatice.hepsev@musiad.org.tr, 0554 576 41 92


2017-08-03