Müstakil Sanayici ve İşadamlarım Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısı yayınlandı.

Çerçeve Dergisi 2018 yılı ilk sayısında, “Türkiye gündeminde yer alan haberlerden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin faaliyetlerine, MÜSİAD’ın şube açılışlarından komisyon çalışmalarına kadar pek çok konuyu sizler için derledik. Girişim Sermayesi Yatırım Komisyonumuz ve KOBİ ve İş Geliştirme Komisyonumuz ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaştık.

Kasım ayında Türkiye Katılım Bankaları Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile organize ettiğimiz Global Katılım Finans Zirvesi (GPAS)’ni gerçekleştirdik. Bu etkinliği de bu sayımızda kapak konusu olarak işledik. “İnsani finans” teması ile düzenlediğimiz GPAS-İstanbul etkinliğinde 50 ülkeden 10 binden fazla ziyaretçi, bin kurumsal yatırımcı, 100 girişim sermayesi ve varlık fonu ağırladık. İnsani finans sisteminin topluma ve insana sağlayacağı faydaların değerlendirdiği zirveyi geniş gördüğümüz bu sayımızda, ayrıca iş dünyasının önemli isimlerinden GPAS’la ilgili görüşlerini bizlerle paylaşmalarını da rica ettik. İş dünyası röportajımızı General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman ile gerçekleştirdik. Türkiye’deki akıllı cihaz sektörünü değerlendirdiğimiz söyleşimizde Yaman, akıllı telefon sektörünün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüme trendini sürdürdüğünü ifade etti. 82. sayımızda başladığımız ve sonuncusunu gerçekleştirdiğimiz “Kültür ekonomisi” röportajlarında bu kez MÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdem Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Melike Günyüz’e yer verdik. Kendisi çocuk yayıncılığı ile ilgili çok değerli bilgileri ve görüşlerini bizlerle paylaştı.

Bir diğer Aktüel röportajımızı ise İzmir Şubemizin Başkan Yardımcısı Galip Atar’la gerçekleştirdik. Galip Atar, Ferrari Challenge’da birinci olma başarısı gösteren ilk Türk sporcu olarak göğsümüzü kabarttı. Kendisine, bizlere bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyoruz.

MÜSİAD faaliyetleri ve Türkiye gündemine ilişkin önemli haberlerin yer aldığı Çerçeve Dergisi, dopdolu bir içerikle karşınızda…

Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www.musiad.org.tr/F/Root/Pdf/cerceve_sayi_84_min.pdf


2018-01-29