Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin Aralık-Ocak sayısı yayınlandı. Çerçeve Dergisi 2018 yılı 6. sayısında, Türkiye gündeminde yer alan haberlerden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 17.MÜSİAD EXPO’sundan, komisyon çalışmalarına kadar pek çok konuyu sizler için derledik.

Çerçeve dergimizin bu sayısında ülkemizin ekonomik geleceğinin belirlendiği MÜSİAD 17.EXPO’u kapak konumuz olarak belirledik. Konuyu fuarımızın ülkemizin ekonomisine yapacağı katkıdan başlayarak ele aldık. Yerli ve milli üretim için çalışan üyelerimizin ekonomimize katkı sağlamak amacıyla yaptığı çalışmaların sergilendiği fuarımızın analizini yansıtmaya çalıştık. Sinbo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir’in Türkiye’nin küçük ev aletleri sektörü hakkındaki değerlendirmelerine yer verdik.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği olarak 6.sını bu sene 17.EXPO’da düzenlediğimiz Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi’nde gündem, dünyada girişimcilik ekosistemi ve sanallaşan dünya ekonomisi oldu. 6.UGİK ile ilgili detaylı bilgilere dergimizin bu sayısında yer verdik. Her anlamda bizlerden desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı fuarımızda yaptığı konuşmalar kapsamında iş insanlarına seslendi. MÜSİAD’ın ülkemiz için çok önemli bir ekonomik faktör olduğunu belirten Erdoğan’ın konuşmalarının analizleri ve detaylarını sayımızda göreceksiniz.

Çerçeve’nin hazırlık sürecinde MÜSİAD olarak temsilcilik atamaları yaparken öte yandan çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik ve muhtelif paneller düzenledik. Örneğin; ‘’Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ı ziyaret ederek teknoloji ve insan odaklı çalışmaları kapsamında neler yaptıklarını dinledik. HAGEV’in Mütevelli Heyeti Başkanı M. Pınar Üstün’ün gençler için yaptığı çalışmalara onun gözünden bakmış olduk. Kanayan yaramız Gazze’yi ise Gazze Destek Derneği tarafından yapılan programda gördük.’’

Gelecek sayımızda tekrar buluşmak üzere hoşça kalın.

(Çerçeve 89. sayı) Aralık Ocak Sayısı İçin lütfen tıklayınız.


2019-01-03