Endonezya Büyükelçisi Wardana’dan MÜSİAD’a Ziyaret

Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana, MÜSİAD Genel Başkan’ı Abdurrahman Kaan’a nezaket ziyaretinde bulundu

Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana, MÜSİAD Genel Başkan’ı Abdurrahman Kaan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan ve Yurtdışı Teşkilatlanma Başkanı İbrahim Uyar’da bulundu.

Karşılık İşbirlikleri Geliştirilmeli           

MÜSİAD’IN 11.000 üyeye sahip olduğunu belirten Genel Başkan Kaan, yurtiçinde 86, yurtdışında 74 ülkede 201 irtibat noktasında olduklarını belirtti.  Kaan, MÜSİAD’ın Endonezyalı firmalar ile iş birliğine açık olduğunu ve stratejik sektörlerde ortak çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

2019 Asya-Pasifik Yılı İlan Ettik

2019 yılını Asya-Pasif yılı ilan ettiklerini ve önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Uyar, Endonezya’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdüklerini, en yakın zamanda temsilciliğin açılacağını belirtti. Japonya, Avustralya, Singapur, Tayvan ve Çin’de dört farklı eyalette olduklarını belirten Uyar, bölgedeki çalışmalara devam ettiklerini vurguladı.

 Önemli Fırsatlar Mevcut

Endonezya’da helal ve inanç turizmi alanlarında ciddi fırsatlar olduğunu belirten Büyükelçi Wardana, Türk firmaları ile Endonezyalı firmaların bu alanda  işbirliği yapabileceklerini belirtti. Enerji ve savunma sanayi sektörlerinde de önemli projeler olduğunu belirten Büyükelçi Wardana, iki ülkenin el birliği ile bu projelerde işbirliği yapabileceğini kaydetti.


2018-07-31