İş Dünyasının Öncü İsimleri Geleceğin İş İnsanlarıyla MÜSİAD’da Buluştu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu tarafından, MÜSİAD Yeni Genel Merkez’de, Pendik Uluslararası Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ‘’Zirvedekiler Tecrübelerini Paylaşıyor’’ programı düzenlendi

MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu tarafından, MÜSİAD Yeni Genel Merkez’de, Pendik Uluslararası Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ‘’Zirvedekiler Tecrübelerini Paylaşıyor’’ programı düzenlendi.

Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum, Makine Sektör Kurulu Başkanı M. Faruk Kömürcü, Enerji ve Maden Sektör Kurulu Başkanı Dr. Cihad Terzioğlu ve Otomotiv ve Ulaşım Sektör Kurulu Başkanı Osman Özdemir’in katılımlarıyla gerçekleştirilen programda, başkanlar tecrübelerini ve gelecekte gerçekleşmesi muhtemel gelişmelere ilişkin görüşlerini öğrencilere aktardı.

Yenilenebilir Enerji Gelecekte Daha Etkin Bir Rol Oynayacak

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Enerji ve Maden Sektörü Başkanı Dr. Cihad Terzioğlu, “yenilenebilir enerji ve geleceği” konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdi. Konuşmasında yenilenebilir enerjinin her geçen gün daha da yaygınlaştığını belirten Terzioğlu, çevresel etmenlere de bağlı olarak fosil yakıt kullanımında daralma olacağını ve gelecekte yenilenebilir enerjinin hayatımızda etkin bir rol oynayacağını kaydetti.

Türkiye’nin jeotermal enerji konusunda dünyada ilk 5’te olduğuna dikkat çeken Terzioğlu, buna ek olarak rüzgâr ve güneş enerjisi konusunda ülkemizin önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizdi.

En Büyük Rakipleriniz Bilgisayarlar

Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum ise teknolojik gelişmelere ilişkin öğrencilere önemli bilgiler verdi. Özellikle büyük veri, sensör sistemleri, akıllı araç sistemleri, sanayi 4.0, siber güvenlik, 3 boyutlu yazıcılar, derin öğrenme ve yeni tıp sensörleri üzerine dikkat çeken Oylum, öğrencilere gelecekte en büyük rakiplerinin bilgisayarlar olduğunu söyledi.

Kendinizi Geleceğe Hazırlayın

Makine Sektörüne ilişkin yapılan çalışmalardan ve yaşanan sorunlardan bahseden Makine Sektör Kurulu Başkanı M. Faruk Kömürcü, öğrencilere, kendilerini geleceğin iş dünyasına adapte olabilecek şekilde yetiştirmeleri yönünde tavsiyede bulundu.

Başarının Şartı Tecrübe

Programın son bölümünde söz alan Otomotiv ve Ulaşım Sektör Kurulu Başkanı Osman Özdemir, geçmişte yaşadığı sorunları ve edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı. Genç yaşta otomotiv sektöründe üretim sürecine dâhil olduğunu belirten Özdemir, deneyimin iş dünyasında başarılı olmanın temel şartlarından biri olduğunu kaydetti.
Soru-cevap bölümü ile devam eden program, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


2018-12-24