Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Olpak mesajında şunları kaydetti:

“Milli birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren unsurların başında gelen Peygamber sevgisinin zirveye ulaştığı Kutlu Doğum Haftası’ndayız. Kardeşlik ve ümmet olma duygularımızı pekiştiren bu haftayı büyük bir sevinçle yaşıyoruz.

Peygamber Efendimiz, dünyanın iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. İnsanlığa, yaradılış gayesine en uygun nasıl yaşayarak ulaşacağını tarif eden yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim, O’nun vesilesiyle bize indirilmiş, tebliğ edilmiştir.

O, insanların en hayırlısı, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi.

Bugün, içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası’nda; kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti hatırlamasını temenni ediyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın bu yılki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin ana temasını ‘Peygamber ve Güven Toplumu’ olarak belirlemesinin özel bir anlam ifade ettiğini düşünüyorum. Dünyayı kuşatan güven probleminin önemli boyutlara ulaştığı günümüzde, Emin Peygamber’in emin ümmeti olabilmek için mümin gönüllerde bir bilinç ve farkındalık oluşturmak mühim bir adımdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu haftanın bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

‘O Müminler ki emanetlerine ve ahidlerine sadakat gösterirler.’

(Mü’minun Suresi, 23/8)”

Nail Olpak

MÜSİAD Genel Başkanı


2017-04-19