Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) âlemi teşrifinin yıl dönümüne özel hazırlanan Mevlid-i Nebî Sergisi, 8 Kasım 2019 Cuma günü Genel Merkezimizde açılacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) İslami Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) âlemi teşrifinin yıl dönümünde açılan Mevlid-i Nebî Sergisi, MÜSİAD Genel Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

FSMVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Ali Toy rehberliğinde İslami Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile projelendirilerek hayata geçirilen Mevlid-i Nebî Sergisi; Efendimiz’le (s.a.v) ilgili ayetlerden, hadislerden, Süleyman Çelebi’nin Vesiletü’n Necât’ından seçilen beyitlerle hazırlandı. Hat, tezhib ve minyatür alanında çalışmalarda bulunan otuz üç sanatçının kırka yakın eserinden oluşan sergi, 8 Kasım Cuma günü saat 15.00’te MÜSİAD Genel Merkezi’nde meraklıların beğenisine sunulacak.

20 Aralık 2019 Cuma gününe kadar sanatseverlerin ilgisine açık olacak serginin açılışı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN ve FSMVÜ Rektörü Prof. Dr. M. Fatih ANDI’nın katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Tarih: 8 Kasım 2019 | 15.00 | MÜSİAD Genel Merkezi | İstanbul

Efe Işık | 0531 632 29 40

efe.isik@musiad.org.tr |  www.musiad.org.tr
 


2019-11-01