MÜSİAD Afyonkarahisar Şube açılışı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla 25 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleştirildi

MÜSİAD Afyonkarahisar Şube açılışı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla 25 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleştirildi. Kaan açılış öncesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasına ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ziyarette bulundu. Açılışın ardından şube ev sahipliğinde iftar programı düzenlendi.

Genel Başkan Kaan şube açılışında açıklamalarda bulundu. Her türlü zorluğa rağmen 28 yıldır faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Kaan şöyle konuştu:

"MÜSİAD olarak 28 yıl önce, 'iş hayatında her şey mubahtır' anlayışını ortadan kaldırmak için, 'erdemli ve ahlaklı başka bir iş dünyası mümkün' diyerek yola çıktık. Zor zamanda konuşmak yürek ister. Biz bu uzun yola çıkarken ilk engelde rota değiştirmek hesabı ile hareket etmedik. Ne engelleri sabırla ve birlik duygusu içinde aştık. Ne kadar doğru adımlar atmışız, ne kadar doğru insanlarla yan yana yürümüşüz ki, bugün dünyanın en etkin ve yaygın iş insanları derneği olmanın yanında, güçlü bir sermaye platformu olarak yükselmenin de gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. “

Konuşmasında Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizen Kaan birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Kaan, “ Türkiye ilginç bir dönemden geçmekte. Kriz çığırtkanlığının marifet sayıldığı şu günlerde, ekonominin lokomotif gücü biz işverenlerin güçlenerek varlığını sürdürebilmesi ancak sürekli bir huzur ve istikrar iklimi ile mümkündür. Yılmadan ve defaten vurguluyorum vakit, birlik vaktidir ayrışmak, bölünmek değil. Ne kadar bir olursak o denli büyük bir gücün temsilcisi oluruz." dedi.

 


2018-06-01