Türkiye’nin 87 farklı noktasında faaliyetlerine devam eden MÜSİAD, son olarak 05 Ekim 2018 Cuma günü Alanya Şube açılışını gerçekleştirdi

Türkiye’nin 87 farklı noktasında faaliyetlerine devam eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yurt içindeki teşkilat ağını genişletmeye devam ediyor. Türkiye’nin en yaygın ve en güçlü STK’sı olan MÜSİAD, son olarak 05 Ekim 2018 Cuma günü Alanya Şube açılışını gerçekleştirdi. 

Açılışa Genel MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet ŞAHİN,  MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Gür, Ali Reis Topçu, Ahmet Şekerli, Abdülsamet Temel, MÜSİAD Alanya Başkanı Mustafa Durusoy ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Açılışta konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Abdurrahman Kaan, 21-24 Kasım 2018 tarihinde 17.kez düzenlenecek MÜSİAD EXPO fuarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Fuarın MÜSİAD’ın Ticaret Diplomasisi vizyonu doğrultusunda büyük bir organizasyon olduğunu ifade eden Kaan şöyle konuştu:

İhracat Hedeflerimize Ulaşılması Noktasında MÜSİAD EXPO Önemli Bir Adım

“MÜSİAD olarak özellikle son dönemde “Ticaret Diplomasisi”ne büyük önem veriyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz. Çünkü başarılı bir ticaret diplomasisi yürüttüğünüzde, ülkeler birbirlerini doğru bir şekilde tanır ve buna bağlı olarak da karşılıklı ticaret hacimleri artar.

İşte MÜSİAD EXPO fuarımız, bu çalışmaları ne kadar doğru ve başarılı bir şekilde yürüttüğümüzün en güzel kanıtıdır. İki yılda bir düzenlediğimiz fuarımıza, her defasında bir önceki fuardan daha fazla katılım gösteriliyor.

Ülkemizin büyük ihracat hedefleri var. MÜSİAD EXPO, bu hedeflere kararlılıkla yürümek için bizlere güzel bir araç oluyor. Fuar kapsamında düzenlediğimiz Uluslararası İş Forumu IBF’te, ticaretimizi ve dünyanın içinde bulunduğu dönüşümü tüm yönleriyle konuşacağız. Değerli konuşmacılarımızın tecrübe ve fikirlerinden faydalanacağız.

24 Kasım’da Uluslararası Genç İşadamları Kongresi UGİK’i bu yıl ilk kez EXPO kapsamında gerçekleştireceğiz. EXPO’yla eş zamanlı düzenleyeceğimiz High-Tech Port’ta, savunma sanayii ve havacılık sektörünün önemli firmalarının ürettiği yüksek katma değerli ürünler sergilenecek ve Türkiye’yi gelecek hedeflerine ulaştıracak olan yüksek teknolojiler tanıtılacak.”

Türkiye Geleceğe Sağlam Adımlarla İlerliyor

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan Kaan, Türkiye’nin bu süreçten de alnının akıyla çıkacağını vurguladı. Kaan, “Yeni Ekonomi Programı’nda da net bir şekilde gördük, Türkiye, gerçekçi ve ayağa yere basan bir yol haritasıyla geleceğe ve gelecek hedeflerine yürüyecek. İş dünyası olarak bizler de geçmiş tecrübelerimizi kullanarak bu süreci atlatacağız. Buradan, tamamen içimize kapanarak, tabiri caizse defansa ağırlıklı oynayacağımız anlamı çıkmasın.  Kendimizi risklere karşı koruma eğilimi gösterirken, aynı zamanda yönümüzü dünyaya çevirmekten de geri durmayacağız. Unutmayalım ki bu dönemler, büyük fırsatları da beraberinde getirir. Bu fırsatları tespit ederek, isabetli hamlelerle büyük bir güce dönüştürebiliriz. Bizler üretmekten vazgeçmeyeceğiz.  Her fırsatta dile getiriyoruz, Türkiye’nin geleceğini, üretimle inşa edeceğiz. Üretimi ve tabii ki katma değeri yüksek ürünlerin üretimini artırarak, üretim ekonomisi esasıyla büyüyeceğiz.” şeklinde konuştu.


2018-10-08