MÜSİAD Avrupa Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı Frankfurt’ta Gerçekleştirildi

T.C. Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonu ve MÜSİAD ile TİM işbirliğiyle düzenlenen ve ilki gerçekleştirilen Avrupa Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Darmstadt şehri Darmstadtium Kongre Merkez’inde gerçekleştirildi.

Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı’nda, SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik tecrübelerini paylaştı. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Alipınar Topdaş ve Ümit Kiler, MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Ahmet Selvi, MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Esat Akbülbül, MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Muhammet Ali Özeken ve Alper Esen, MÜSİAD Hessen Şube Başkanı Musa Aydın, Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hessen Eski Uyum Bakanı Jörg-Uwe Hahn, Hessen Parlamento Başkanı Norbert Kartmann(CDU), Veritas AG CEO’su Berhard Beck, Hessen Yatırım Ajansı Başkanı Jürgen Schneider, KT Bank CEO’su A. Kudsi Arslan, ZiraatBank CEO’su Ayten Türkmen ve Württemberg Eyaletinden MÜSİAD Karlsruhe, Stuttgart, Mannheim, MÜSİAD Danimarka, MÜSİAD Avusturya, MÜSİAD İsviçre, MÜSİAD Hollanda, Türkiye’den Genel Merkez başta olmak üzere, Ankara, Kayseri, Bursa,Denizli, Muğla,Samsun, Sivas, Tekirdağ, Kocaeli ve Antalya olmak üzere bir çok şube ve temsilcilikten yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda uluslararası ticaret yapan Türk ve Alman girişimciler katılım gösterdi..

Üyeler arası ticari ilişkilerin gelişmesi, ticaret hacimlerinin artması, yeni iş bağlantılarının yapılması ve üye firmalarımızı tanıtmak amacıyla 2014 yılından itibaren Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu tarafından organize edilen Bölgesel İş Geliştirme Toplantıları daha önce Sakarya, Trabzon, Adana, Kütahya, Antalya, Bursa olmak üzere son olarak Almanya Frankfurt şehrinde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı’nda, SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik tecrübe paylaşımında bulundu. Ardından Türkiye ve Avrupa Geneli Şube ve Temsilciliklerden stant bazında katılım sağlayan 80 üyemiz, kendi firmalarının tanıtımını yapma ve iş geliştirmeleri için B2B görüşmeler yapma imkânı buldular.

Her geçen gün büyüyen ve üye sayısı artan derneğimizde, yapısı ve faaliyet alanı genişleyen Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu olarak, farklı bir formatta ve “İş Birliğinin Kalbi Frankfurt’ta Atacak!” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz Avrupa Bölgesel İş Geliştirme Toplantısında Avrupa’dan ve Türkiye’den toplamda 1000’e yakın firmanın bir araya geldiği ve aynı zamanda çok sayıda üye olmayan ziyaretçilerin de katılım gösterdiği programda fiili iş bağlantıları yapma imkânı sağlandı.


2017-03-16