MÜSİAD Fethiye Şube Açılışı Gerçekleştirildi

MÜSİAD Fethiye Şube Açılışı Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi

MÜSİAD Fethiye Şube Açılışı Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. MÜSİAD üyeleri ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin bulunduğu geniş bir katılımla yapılan açılışın ardından Genel Başkan Kaan, düzenlenen iftar programına katıldı.

Dünyadaki Gelişmeler Türkiye’yi Doğrudan Etkiliyor

İftar programında konuşan Kaan, MÜSİAD’ın faaliyetlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de meydana gelen ekonomik gelişmelerin sadece ülkemizde yaşanmadığını ifade eden Kaan şu noktaya dikkat çekti:

“Yaşadığımız ekonomik daralma ülkemize has değil. Tüm dünya bir girdaba doğru gidiyor. Örnekler vereyim: Bakınız İtalya’ya, ekonomisini, bir dönem IMF’e mahkûm etmiş bir teknokrata devretmek zorunda kaldı. İtalya ekonomisi can çekişiyor. Bakınız Yunanistan için, artık yapılacak bir şey kalmadı sanki. Bakınız İspanya’da hükümetler düşüyor. Bakınız Fransa, artık bir sosyal patlamanın eşiğinde ve halk ekonomik baskının canına tak dediği yerde. Bakınız bu hafta itibariyle artık resmen AB ile ABD arasında ticaret savaşları başladı. Bakalım o meşhur hamileri, yani Dünya Ticaret Örgütü bu savaşta kimden yana tavır alacak. O kadar çok örnek var ki. Sizce tüm dünya sıkıntıda iken biraz bize de sıçraması normal değil mi? Ne gerek var şimdi abartılı söylemler ve çığlıklar atmaya. “Hele bir sakin olun! Demezler mi insana?”

Tek Yürek Olmaya Hazırız

Türkiye mevzubahis olduğunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarının altını çizen Kaan, “Meselemiz Türkiye ise, istihdamından eğitimine, üretiminden bölüşümüne, lobiciliğinden tanıtımına kadar varız ve dost ile dost, düşmanına karşı tek yürek düşman olmaya hazırız.

Meselemiz Türkiye ise öğünlerimizde Arakan’a, Afrin’e, Afrika’ya Filistin’e de yer açmaya hazırız. Meselemiz Türkiye ise Türkiye'nin hamiliğine inanan güvenen tüm mazlum coğrafyalara gücümüz yettiğince uzanmaya hazırız.  Meselemiz Türkiye ise bir olmaya, birlik olmaza hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

 


2018-06-12