MÜSİAD Genel Başkanı Yen Phong Endüstri Parkı’nı Ziyaret Etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’a eşlik ettiği, 21-24 Ağustos 2017 tarihleri arasında devam eden Singapur ve Vietnam ziyaretlerinde temaslarda bulundu.

Kaan ziyaretlerin ikinci durağı olan Vietnam’da, Başkent Hanoi’de katıldığı İş Forumu’nun ardından, Samsung için üretim yapan Yen Phong Endüstri Park Alanı’na, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan ve 20 kişilik bir heyetle birlikte giderek bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kaan toplantıda yetkililerden bilgi aldıktan sonra; “Kümelenme, aynı ya da benzer iş kolunda faaliyet gösteren, coğrafi olarak birbirine yakın, birbirleriyle işbirliği ve rekabet halinde olan üretici firmalar ve onları destekleyici firma ve kurumların bir araya geldiği bir çalışma modeli. Noi Bai Uluslararası Havaalanına, malların ve hammaddelerin taşınması için son derece elverişli bir yere yakın mesafede olan Yen Phong Endüstri Parkı’nın oldukça başarılı bir kümelenme alanı olduğu kanaatindeyim. Türkiye’nin bu tür modellere ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Yen Phong Endüstri Alanı, Vietnam'ın kuzey bölgesindeki birinci sınıf ve teknolojik açıdan gelişmiş sanayi alanlarından biri ve toplam 658 hektar alana sahip. Proje, Bac Ninh Eyaleti, en çok yabancı, doğrudan yatırım sermayesi ile toplam 10 ilde olmak üzere çok sayıda doğrudan yatırım sermayesini oluşturuyor. Yen Phong Endüstri Parkı ayrıca, Yen Phong endüstri parkındaki işçiler, mühendisler ve uzmanlara kamu hizmetlerine erişimin yanı sıra çok sayıda konaklama imkânı sağlayan 51,6 hektarlık alana sahip bir kentsel bölgenin yanında yer alıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

MÜSİAD

Hatice Gülbahar Hepsev, hatice.hepsev@musiad.org.tr, 0554 576 41 92


2017-08-23