MÜSİAD Macaristan Temsilcisi Başar’dan Genel Merkez’e Ziyaret

MÜSİAD Macaristan Temsilcisi Fadıl Başar, MÜSİAD Genel Merkez’de, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a ziyarette bulundu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Macaristan Temsilcisi Fadıl Başar, MÜSİAD Genel Merkez’de, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a ziyarette bulundu. Görüşmede, Macaristan’daki iş fırsatları hakkında konuşan Başar, temsilcilik olarak hayata geçirdiği projeler ve gelecek planlarına ilişkin bilgi verdi.

İşletme Maliyetleri, Türk İşadamları İçin Çok Avantajlı

Macaristan’da iş kurmanın avantajları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başar, “Macaristan’ın Avrupa coğrafyasındaki bulunduğu konum, diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre şirket kuruluşundaki kısa, kolay ve düşük maliyetli süreç ile işletme maliyetlerindeki avantajlar Türk İşadamlarının Macaristan’da şirket kurarak Avrupa’ya açılmasında önemli tercihlerin başında gelmektedir.” dedi.

Türk İşadamlarına Kılavuzluk Edecek

Başar görüşmede, Macaristan Temsilciği olarak geçtiğimiz günlerde yayınladıkları “Macaristan’da İş Yapma, Dış Ticaret ve Yatırım” kitabına ilişkin bilgi verdi. Macaristan ile Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin artırılmasına adına bu şekilde bir çalışma yaptıklarını belirten Başar, “ Bu çalışma, MÜSİAD Macaristan Temsilcisi olarak iki ülke arasındaki ticaret faaliyetlerinin daha da artması için işadamlarımız tarafından Macaristan’ın ticaret yapısının en azından temel unsurlarının bilinmesi, Türkiye-Macaristan ticaret hacminin şu andaki durumu ve iki ülke arasındaki potansiyel iş imkânlarının daha yakından tanınması amacıyla hazırlanmıştır. Macaristan’da iş ortamı, şirket türleri, kuruluş süreçleri, vergi ve sosyal güvenlik uygulamaları ile çalışma izinlerinden Türk yatırımcısının Macaristan’da karşılaştığı sorunlara kadar birçok konuda işadamlarımıza kılavuzluk yapacağına inanmaktayız.” diye konuştu.

Macaristan Önemli Bir Merkez

Görüşmede söz alan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, temsilcilik olarak bu denli nitelikli bir çalışmaya imza attıkları için Temsilci Fadıl Başar’a teşekkürlerini iletti. Macaristan’ın, MÜSİAD’ın Avrupa vizyonu doğrultusunda önemli bir merkez üssü görevi gördüğünü ifade eden Kaan, yapılan çalışmayla ile birlikte ülkedeki iş ve yatırım fırsatlarının daha rahat değerlendirilebileceğini vurguladı.

Görüşme, karşılıklı hediyeleşme ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Kitaba erişim için tıklayınız


2018-05-10