MÜSİAD, Nelson Mandela Anısına “Birlikte Daha Güzeliz” Programı Düzenledi

MÜSİAD Ankara, 17 Ekim Çarşamba günü ‘Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültürü Evi’nde Nelson Mandela’nın yüzüncü doğum yıl dönümü anısına ’Birlikte Daha Güzeliz’’ isimli etkinlik gerçekleştirdi.

MÜSİAD Ankara, 17 Ekim Çarşamba günü ‘Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültürü Evi’nde Nelson Mandela’nın yüzüncü doğum yıl dönümü anısına ’Birlikte Daha Güzeliz’’ isimli etkinlik gerçekleştirdi. Programa,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı … AK Parti Genel Başkan Yardımcısı/ İnsan Hakları Başkanı ve Konya Millet Vekili Dr. Leyla Şahin Usta, Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Puleng Chaba, Dışişleri Bakanlığı Afrika Masası Genel Müdürü Ahmet Rıza Demirer ve çoğunluğunu Afrikalı öğrencilerin oluşturduğu yabancı öğrenciler katıldı.

Mandela’nın biyografisini anlatan kısa filmle başlayan programda, Mandela’nın zorluklarla ve özgürlük mücadeleleriyle geçen hayatı ele alındı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Müsteşar Puleng Chaba, Afrikalıların Mandela önderliğinde büyük bir özgürlük ve insan hakları mücadelesi verdiğine dikkat çekti. Mandela’nın zorluklarla ve özgürlük mücadeleleriyle geçen hayatı global bir vizyonla işlendiği programda konuşmalacılar, Mandela’nın evrensel bir özgürlük sembol olduğunu, hayatı üzerinden ders alınması gerektiğini vurguladı.

Program karşılıklı hediye ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

 


2018-10-19