Rusya Müslüman İşadamları Derneği Başkanı’ndan MÜSİAD’a Ziyaret

Rusya Müslüman İşadamları Derneği (APMRF) Başkanı Aydar Shagimardanov ve beraberindeki heyet,  19 Nisan Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’e ziyarette bulundu

Rusya Müslüman İşadamları Derneği (APMRF) Başkanı Aydar Shagimardanov ve beraberindeki heyet,  19 Nisan Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’e ziyarette bulundu.  Dış İlişkiler koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıda, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, Yurtdışı Teşkilatlanma Başkanı İbrahim Uyar, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu temsilcileri Salih Levent Kaçar ile Cihangir Fikri Saatçioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal ,  Genel Sekreter Yardımcısı Emrullah Büyükaslan ve Dış İlişkiler Koordinatörü Özlem Bacak yer aldı.

47 Bölgede Faaliyet Gösteriyoruz

Görüşmede, APMRF ile 16.MÜSİAD EXPO fuarında imzalanan MOU anlaşması MÜSİD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan adına güncellendi. Anlaşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Shagimardanov, bu tür anlaşmaları iş birliği noktasında başlangıç adımları olarak gördüklerini ifade etti. Dernekle ilgili bilgi veren Shagimardanov, 47 bölgede faaliyet gösterdiklerini ve yurt dışında 17 temsilcilikleri bulunduğunu belirtti.

Ailemize Katılmanız Bizi Mutlu Eder

Toplantıda konuşan Genel Başkan Kaan, APMRF ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti. Kaan, “MÜSİAD’ın kurucu ailelerinden bir ferdim. 16 yıldır MÜSİAD nezdinde birçok faaliyetinde bulundum. MÜSİAD güzel bir aile. Sizin gibi güzel insanların ailemize katılması bizi mutlu eder. Daha çok iş geliştirme üzerine çalışarak sınırları ortadan kaldırmış oluruz. Çalışan kazanır ve çalışmayanlar mazeret üretir. “ dedi.

İş Birliği Her İki Tarafa da Güç Katacaktır

Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, yurt dışında birlikte hareket etmenin iki tarafa da güç katacağın vurguladı. Bostan, “MÜSİAD, 73 ülkede 196 noktada faaliyet gösteriyor. APMRF’nin kontakları ile birlikte MÜSİAD’ın bağlantılarının birleştirilmesi, büyük bir güç oluşturacaktır. Buna ek olarak 21-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek 17. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda da iş birliği yapmayı isteriz.” şeklinde konuştu.

Görüşmede söz alan Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar, imzalanan MOU anlaşmasının her iki taraf için de hayırlara vesile olmasını temenni etti.


2018-06-11