MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Rusya’nın St. Petersburg kentinde Sennaya Ploschad ile Tekhnologichesky Institut metro durakları arasında meydana gelen patlama ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Olpak açıklamasında şunları kaydetti;

“Maalesef terör örgütleri can almaya, can yakmaya devam ediyor. Bugün Rusya’nın St. Petersburg kentinde meydana gelen metro saldırısı bir kez daha terörün çirkin yüzünü gösterdi. Terör, bütün dünyanın sorunu. Terörün dini, dili, ırkı olmadığı gibi herhangi bir bölgeye ya da bir millete de ait değil. Haritaya bakmaz ve sınır gözetmez. Masumları hedef alan bu hain saldırıyı insanlık suçu olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.

Biz MÜSİAD olarak, her zaman amasız fakatsız, her türlü terörün karşısında olduğumuzu söylüyoruz. Masumların canı üzerinden kirli emellerine ulaşmaya çalışan terör örgütlerine karşı mücadelede, en küçük bir taviz bile verilemez.

Sivillerin can güvenliğini hedef alan bu saldırıların dünyanın hiçbir noktasında tekrarlanmaması için gerekli uluslararası tedbirlerin ivedilikle alınmasını diliyor, tüm Rusya halkına en derin üzüntülerimizi ve taziyelerimizi iletiyoruz.”


2017-04-28