Tunus İstanbul Başkonsolosu Hedi MALEK MÜSİAD’da Ağırlandı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, Tunus İstanbul Başkonsolosu Hedi MALEK ve beraberindeki heyeti MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, Tunus İstanbul Başkonsolosu Hedi MALEK, Ticaret Baş Müşaviri Feuzi HIDRI ve Tunus Tarım ve Balıkçılık Birliği (UTAP) Başkanı Abdelmajid ZAR’ı MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Kaan, Türkiye-Tunus ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ekonomisinin son 16 yıldır ciddi bir büyüme ile ilerlediğini vurgulayan Kaan; kredi ve faizle yapılan ticaretlerin maliyete sebep olduğunu ve faizsiz yeni modeller oluşturduklarını sözlerine ekledi. Kaan, MÜSİAD olarak kredi ile büyümek yerine ortaklıklarla büyümenin gerekliliğine inandıklarının altını çizdi.

MÜSİAD EXPO Birçok Programa Ev Sahipliği Yapacak

Bu yıl 17. Kez düzenlenecek MÜSİAD EXPO’da eş zamanlı olarak birçok program gerçekleştirileceğini kaydeden Kaan şöyle konuştu:

“Fuar ile birlikte ileri teknoloji fuarı HIGH TECH PORT da 17. MÜSİAD EXPO içerisinde yer alacak. Ayrıca Uluslararası İş Forumu (IBF) toplantısı ve Genç MÜSİAD’ın organize ettiği Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi (UGİK) de EXPO ile eş zamanlı olarak düzenlenecek. 17. MÜSİAD EXPO, ikili iş görüşmeleri ve B2B’lerin de içinde yer aldığı karma bir fuar olacak. Bu anlamda siz değerli Tunuslu iş insanlarını da fuarda görmekten büyük mutluluk duyacağız.”

MÜSİAD’ın Gücünü Biliyoruz

Ziyaret talebini kabul ettikleri için Abdrurahman Kaan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Malek; MÜSİAD’ın gücünü bildiklerini ve gerek Türkiye gerek kendileri açısından çok önemli bir kurum olduğunu ifade etti. Malek, 21-24 Kasım 2018 tarihinde CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek MÜSİAD EXPO’ya Tunuslu iş insanları heyetiyle geniş bir katılım göstermek istediklerini belirtti. Malek ayrıca, Tunus iş dünyası ile Türkiye arasındaki ticareti geliştirmek açısından MÜSİAD EXPO’yu önemli bir fırsat olarak gördüklerini vurguladı.

Toplantıda konuşan Zeki Güvercin, MÜSİAD ve faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu olarak önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Güvercin, Tunuslu iş adamlarının 21-24 Kasım 2018 tarihinde CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek MÜSİAD EXPO Fuarı’na katılımının Türk-Tunus ilişkilerine katkı sağlayacağını vurguladı.

Toplantı karşılıklı hediye ve plaket takdiminin ardından sona erdi.


2018-10-31