Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı ile MÜSİAD Arasında İyi Niyet Protokolü İmzalanacak


Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında ‘İyi Niyet Protokolü’ imzalanacak.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında imzalanacak olan ‘İyi Niyet Protokolü’ bağlamında, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar ve bir grup sivil toplum örgütü temsilcisi MÜSİAD Genel Sekreteri Oğuz Özcan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Arabuluculuk Kurumu faaliyetlerinin tanıtılması, MÜSİAD ile geliştirilebilecek işbirliği konuları ile protokolün kapsamı hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Protokole göre, MÜSİAD üyelerinin kendi aralarında veya üçüncü şahıslarla ortaya çıkan uyuşmazlıklarda arabuluculuk yoluyla uyuşmazlıkların çözülmesi hususunda Arabuluculuk kurumuyla işbirliği yapılacak. MÜSİAD'ın üyelerine yönelik, arabuluculuk hususunda farkındalık oluşturulması amacıyla bölgesel seminer, panel, konferans düzenlenecek. Ziyaretin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

2015-03-30