MÜSİAD Bayburt 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Bakanlar Kurulu'na tekrar Maliye Bakanı olarak atanan Bayburt Milletvekili Sayın Naci AĞBAL’ı makamında hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

MÜSİAD Bayburt Başkanı Fatih YUMAK'ın başkanlığındaki ziyarete; MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet KÖSE, MÜSİAD Genel Merkez Teşkilatlanma Komisyonu üyesi Osman ÇALIŞKAN, üyelerimiz Nazmi MAZLUM, Mustafa HAŞLAK, Habil ŞENTÜRK, Cengiz BABAOĞLU, Binali CEBEOĞLU, Muhsin BAHADIR, Erdal ŞENTÜRK, Habip CANGİ, Ahmet AKER, Kenan ŞAHİN ile MÜSİAD Bayburt Genel Sekreteri Bülent ŞİPAL katıldı.

Sayın AĞBAL'a MÜSİAD Bayburt'un kuruluşu, amacı, hedefleri yapılan ve planlanan faaliyetler hakkında bilgilerin verildiği ziyarette kendilerine hayırlı olsun dilekleri iletilerek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı çalışmalarının artarak devam edeceğine olan inancın tam olduğu dile getirildi.

“Bayburt MÜSİAD’ına kavuştu”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Maliye Bakanı şunları söyledi: “Bayburt MÜSİAD’ına kavuştu. Tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Yapacağınız çalışmalarla Türkiye ve Bayburt’un ticari hayatına katkıda bulunacaksınız. MÜSİAD’ın ulvi bir kuruluş amacı var, o amaca da hizmet edilmesi gerekmektedir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Bayburt’un ekonomik ve sosyal olarak gelişmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Ağbal, MÜSİAD’ın Bayburt’un ekonomik olarak gelişmesine önemli katkılar sunabileceğini belirterek şunları söyledi: “MÜSİAD Bayburt’ta, yatırımcılarla ilgilenmeli, onlar için çözüm önerileri geliştirmelidir. Biz MÜSİAD Bayburt’tan gelecek olan her türlü fikre, projeye açığız. Bayburt’un ekonomik durumu, yapılması gerekenler ile ilgili hazırlanacak sunum ve raporlar üzerinde istişareler yapalım. Çözüm bende diyende değil dertleri çekenlerdedir.”

“Türkiye ve Bayburt için çalışacağız”

Yoğun programı arasında MÜSİAD Bayburt ailesine vakit ayırdıkları için Ağbal’a teşekkürlerini ileten MÜSİAD Bayburt Başkanı Fatih YUMAK ziyarete katılamayan üyelerin mazeretlerini, saygı ve hürmetlerini ileterek: “MÜSİAD Bayburt ailesi olarak özelde Bayburt genelde Türkiye’nin sosyal ve ekonomik hayatının gelişmesine katkı sunmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Bayburt’umuzun her türlü sorunu ile ilgilenecek ve bu sorunların çözümü noktasında yapılması gerekenleri ortaya koyacağız” dedi.

Ziyarette, ziyaretçilerin tek tek görüşlerini dinleyen Ağbal’a baba toprakları Yoncalı (Orsor) köyünden getirilen toprakla dizayn edilen teraryum çalışması hediye edildi.
MÜSİAD Bayburt, bakanlık ziyareti sonrası T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve MÜSİAD Ankara ziyaretlerini gerçekleştirdi.


2017-07-28