MÜSİAD Mersin Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi "4. Eğitimde Başarı Ödülü Töreni, Yetim Dayanışma Programı ve Geleneksel İftar" programı düzenledi. Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen programa Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, MÜSİAD üyeleri, eğitimci ve öğrenciler katıldı.

Elvan programın açılış konuşmasında, MÜSİAD Mersin’in güzel bir gelenek başlattığını belirtti ve "MÜSİAD, 'Mersin'de okul birincisi olan gençlerimizi altınla ödüllendireceğim' demiş. Biz başarılı gençlerimizin farkındayız demiş. Akdeniz ilçemizdeki, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir ilçelerimizdeki okullardan birincilikle mezun olan gençlerimizi ödüllendirmeye karar vermiş. Bugün 90 okul birincisi kardeşim altınla ödüllendiriliyor. Başarılı yetim kardeşlerimizden 40'ı altınla ödüllendiriliyor. Bu güzel geleneği başlatan, Mersin MÜSİAD'ı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Elvan programda büyüme hedefimizin 2017 yılında yüzde 4,4 olduğunu belirterek, “Ben inanıyorum ki MÜSİAD, diğer sivil toplum kuruluşlarımız gibi girişimcilik yeteneği, yatırımcı ruhu yüksek olan bu alt yapımız, kapasitemiz olduğu sürece Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir. Türkiye dünyanın güçlü ekonomileri arasında yer alacaktır. Bu konuda kararlıyız ve buna inanıyoruz. 2023 hedeflerimizi teker teker gerçekleştireceğiz. 2017 yılında tüm olumsuz koşullara rağmen yüzde 4,4 oranında bir büyümeyi orta vadeli programımıza koyduk. Ama 2017 yılında yüzde 4,4'ün üzerinde Türkiye bir büyüme performansı gerçekleştirecektir. Ben buna sonuna kadar inanıyorum” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise, Türkiye'nin 16 Nisan'da yeni bir döneme girdiğini aktardı ve "Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte hepimiz için hedeflerimize daha fazla odaklanma zamanı. Bizler bir iş adamının temel amaçlarından biri işinde başarı olmak ve bu başarının maddi karşılığını almak. Biz yine MÜSİAD olarak yalnız kendi menfaati için değil, ülkesinin refahı için çalışan iş adamlarını temsil ediyoruz. Bu noktada her zaman ülkemizin, halkımızın yanında olacağız. Biz yeni dönemi doğru okumak gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Çünkü artık dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefliyoruz. Mersin'i önümüzdeki süreçte Şanghay gibi görmek istiyoruz. Mersin'i dünyanın en büyük limanlarından birisi haline getirmek istiyoruz. Gerek şahsi, gerek MÜSİAD adına yaptığım konuşmalarda özellikle üzerine basarak dile getirdiğim bir faiz konusu var. Mevcut yüksek faizlerle yeni yatırımlara cesaret etmek, var olan yatırımları geliştirmek çok zor. Biz iş adamını yatırım için ikna etsek de böyle bir yükün altına girmeye ikna edemiyoruz. Dolayısıyla girişimci iş adamlarının yatırımdan caymasını engellemek, istihdam sorunun ortadan kaldırmak için faiz sistemine yeni alternatifler için çalışıyoruz. İnşallah bunu da yakında Türkiye gündemine getireceğiz” diye konuştu.

Programda okullarında birinci olan ve başarılı yetim öğrenciler altınla ödüllendirildi, MÜSİAD’a yeni üye olanlara rozet takıldı.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Hatice Gülbahar Hepsev |hatice.hepsev@musiad.org.tr 0212 395 00 00 |0 554 576 41 92


2017-06-12