Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4. Fazının Tanıtım Toplantısı, MÜSİAD’ın katkılarıyla düzenlendi

MÜSİAD’ın katkılarıyla hayata geçirilen, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4. Fazının Tanıtımı”,  09-10 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul Green Park Otel´de gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya proje paydaşları: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 7 pilot ilin belediye temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenci, projenin sürdürülebilir olması için iş birliğinin önemli olduğunun altını çizdi. Başyemenci, “Özveri ile hazırlanan ve uygulanan projelerin çıktılarının sürdürülebilirliğinin sağlanması pek kolay değil. Bu nedenle, sürdürülebilirlik için; kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirlikleri büyük önem taşıyor.” dedi.

Daire Başkanı Başyemenci’nin ardından Proje Koordinatörü Faruk Şenyayla kürsüye gelerek çalışma hakkında sunum gerçekleştirdi. Akabinde İş ve Meslek Danışmanı Yadigâr Baran’ın İŞKUR’un ‘iş başı eğitimleri’ ile ilgili sunumuyla toplantının birinci oturumu sona erdi. Programın ikinci oturumunda ise  Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sevgi Sezer tarafından “kurumlar arası işbirliği” konulu sunum ile Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Karadağ tarafından  “liderlik ve örgütsel davranış” konulu sunumlar yapıldı.

İstihdamda Kurumlararası İş Birliğine Dikkat Çekildi

“Başarı hikâyeleri” videosu ile başlayan toplantının ikinci gününde, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Güven tarafından  “ öğrenmeyi öğrenme” ve  Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Zeynep Taçgın tarafından “teknoloji, iş hayatı, öğrenme” konularında sunum gerçekleştirildi. Projenin tanıtım toplantısının son oturumunda; MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, TESK temsilcisi Nazan Bektaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Aynur Tezgör ve Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bünyamin Atıcı’nın katılımı ile “İstihdamda Kurumlararası İş Birliğinin Rolü” konulu panel düzenlendi.
Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4 Tanıtım Toplantısı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ahmet Vefa Güler’in kurumlar arası kalıcı işbirliğinin önemini vurguladığı kapanış konuşması ile sona erdi.


2018-01-15