MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından, Expomed Fuarı’nda “Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli” Konulu Panel Gerçekleştirildi.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından 22- 25 Mart 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Expomed - Sağlık, Medikal ve Tıbbi Cihaz Fuarı’nda 100 metrekarelik “MÜSİAD Sağlık Sektörü” standı açıldı.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından açılan stantta, MÜSİAD üyeleri Sağlam Medikal, Tazelen, Ekobiyo, Kenmak ve GammaPak çok sayıda ziyaretçiye ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı buldular.

MÜSİAD standını ziyaret eden misafirlere, MÜSİAD’ın tanıtımı yapılarak derneğin misyonu ve vizyonu anlatıldı. Bu doğrultuda, üye olmak isteyenlerden üyelik talepleri alındı. Ayrıca, şubelerden gelen üyelerin B2B görüşmeleri için zemin hazırlandı. MÜSİAD Yayınları da gelen misafirlere dağıtıldı.

22 Mart 2018 Perşembe günü ise; MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından Expomed Fuarı bünyesinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Karadeniz Salonu’nda, “Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli” konulu panel gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Levent Can’ın yaptığı panelde, DEİK Sağlık Konseyi Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı, PHD Consulting Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Vural Aydın ve PRO Group Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çam konuşmacı olarak yer aldı.

DEİK Sağlık Konsey Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı konuşmasında, sağlık turizmi ve DEİK’in sağlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından PHD Consulting Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Vural Aydın, sağlıkta finansman başlığına değindi. Pro Group Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çam ise, Sağlıkta TURQUALITY başlığı üzerine sunum gerçekleştirdi.

Panelin ikinci bölümünde gerçekleştirilen soru-cevap kısmının ardından ardından panelistlere hediye fidan sertifikaları takdim edildi.