Akıllı Şehirler ve Altyapılar ile İlgili Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

20.04.2017

20 Nisan 2017 Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’de Akıllı Şehirler ve Altyapılar ile ilgili atölye çalışması gerçekleştirildi.

Toplantıya; Virginia Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Saifur Rahman, MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcıları Dr. Faruk Sarı ve Fahrettin Oylum, Bilişim Sektör Kurulu üyeleri Ali Nail Koçyiğit ve Ahmet Kazokoğlu, Bilişim Sektör Kurulu koordinatörü Halil İbrahim Yılmaz ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden akademisyenler iştirak etti.

Toplantıda yaptığı sunumda Akıllı Şehirler ve Altyapılar ile ilgili bir laboratuvarı ve çalışma grubu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Safiur Rahman, İstanbul’u da yakından takip ediyor. Türk şirketler ile işbirliği yapmak ve mevcut geliştirdikleri altyapı ile işbirlikleri oluşturmak istediğini ifade etti.

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği profesörü olan Saifur Rahman ayrıca, üniversitede Enerji Merkezi ve Küresel Çevre'yi yönetiyor. Profesör Rahman şu anda ABD Ulusal Bilim Vakfı Uluslararası Bilim ve Mühendislik Danışma Komitesinin başkanıdır. Üniversitede Enerji Merkezi ve Küresel Çevre'yi yönetiyor.