07.07.2017

Basım, Yayın ve Medya Sektörü İstanbul İstişare Toplantısı, 6 Temmuz Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’de gerçekleştirildi. MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu’nun organize ettiği ve Genel Merkez üyelerinin davetli olduğu toplantıya sektör üyelerinin yoğun ilgisi gözlendi.

Toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Genel Başkan Yardımcıları İsrafil Kuralay ve Av. Kerim Altıntaş,  Yönetim Kurulu Üyesi ve Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı Bayram Şenocak, Basım, Yayın Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Üyeleri ve Basım, Yayın ve Medya Genel Merkez üyeleri katıldı.

Yemek ve tanışma bölümünün ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz; Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu olarak yeni dönem plan ve hedeflerine değindi ve üye sayısı olarak hem niteliğin hem de niceliğin daha ileri noktalara taşınması için çabalayacaklarını belirtti.

Ardından, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı Bayram Şenocak, yeni bir dönemin başlangıcında olduklarını, olması gerekenden daha fazla gayret sarf ederek çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ve bu konuda üyelerimizden bu gayret ile heyecana ortak olmalarını istediklerini ifade etti. Komisyonu olarak üyelerden projeler beklediklerini belirten Şenocak, ülkenin ekonomisine ve sektöre katkı sağlayacak her türlü fikre ve projeye açık olduklarını bu tarz fikir ve projelerin oluşturulması için çaba harcanması gerektiğini söyledi.

Son olarak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, yeni dönemde gerçekleştirilen Sektör Kurulu başkanlık değişiminin hayırlı olmasını temenni etti. MÜSİAD’ın bir aile olduğunu, bu ailenin en güzel yanının birlikteliklerin oluşturduğu güzel atmosferin olduğunu, bu tarz üyeleri bir araya getiren toplantı ve faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından, üyelerden sektör hakkındaki problemlerin ve çözüm önerilerinin dinlendiği istişare bölümüne geçildi. İstişare toplantısına katılım gösteren MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, tüm üyeleri selamladıktan sonra, bu tarz programların önemine değinerek istişarede hayır olduğunun altını çizdi. Kaan, dijitalleşme ile birlikte ortaya çıkan gelişmelere Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olarak ayak uydurmaları gerektiğine ve bu konudaki plan ve projelerine değindi. MÜSİAD üyelerinin birbirleri ile iş yapmasının önemini anlattıktan sonra sözlerine son verdi.