MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Türk Telekom CEO’su DOANY ile Bir Araya Geldi

26.12.2016

Bilişim Sektör Kurulu 23 Aralık 2016 Cuma günü Türk Telekom Şirketler Grubu CEO’su Paul Doany ve CTO Cengiz Doğan’ı MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı. Bilim ve teknolojinin hangi noktalara gittiği ve bu yolculuk esnasında Türkiye’nin konumunun ne olması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

Görüşmeye Bilişim Sektör Kurulu Başkanı İhsan Taşer, Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcıları Fahrettin Oylum, Faruk Sarı, Mustafa Kamil Sağıroğlu, Bilişim Sektör Kurulu Üyeleri Osman Çalışkan, Sadullah Uzun, İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu üyesi Serkan Aksoy, MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Murat Alpaydın ve Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Koordinatörü Hasret Ali Genç katıldı.

Bilişim Sektör Kurulu Başkanı İhsan Taşer’in uluslararası çapta bir sivil toplum kuruluşu olarak hangi faaliyetleri gerçekleştirdiğimizi ve hangi alanlara daha fazla yöneldiğimizi izah etmesinden ve bir sonraki adımlarla ilgili vizyonumuzu ifade etmesinden sonra Türk Telekom’un tecrübelerine ve planlarına kulak verildi.  

Türk Telekom aracılığıyla Türkiye ve çevre ülkelerdeki Teknoloji yatırımlarını yakından takip etme şansı bulan Dr. Paul Doany araştırmalarını değerlendirdi. Verimlilik ve yaratıcılığı geliştirme adına geleneksel sektörlerden çıkılıp katma değer oranı yüksek sektörlere geçmenin öneminden ve Türkiye gibi büyümeye odaklanmış bir ülke için en makul hamlenin ancak bu olacağından bahsetti. Bu alanda gerçekleştirdikleri yurt dışı operasyonlarını örnekledi. Son dönemlerde Türkiye’de yürürlüğe giren ve teknoloji kullanımını doğrudan etkileyen kamu düzenlemeleri konusunda görüşler açıklandı.