MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu ve İBB Arasında Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

28.09.2018

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu ve İBB – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı arasında 26 Eylül 2016 Çarşamba günü Yıldız Parkı Çadır Köşkü’nde atölye çalışması gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Selim Karabulut’un açılış konuşmalarının ardından MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Sayın Fahrettin Oylum selamlama konuşması gerçekleştirdi.

İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Selim Karabulut yaptığı açılış konuşmasında, “Ülkemizin geçtiği bu olağanüstü günlerde dayanışmanın öneminin arttığını hepimiz biliyoruz. Yerli ve milli teknolojiler geliştirmekte özel sektörün dinamizmini ve kamunun gücünü bir araya getirmek istiyoruz. Oluşan sinerji ile ülkemiz ve şehrimiz adına güzel işler çıkartabileceğimizi düşünüyoruz. Hepimizin ortak noktası bilişim ve bilişimin önemli noktası da veri ve arge / inovasyon. Bilişim sektörü geleceği tasarlamak üzerine kurulu, bugünü tasarlamak yerine geleceği tasarlamak zorundayız. Bu anlamda oluşmamış ihtiyaçları da öngörebilmemiz gerekiyor. Geleceğin ihtiyaçlarını şimdiden temin etmek istiyoruz. Özel sektörün doğası gereği kazandığı melekeler ve vizyonu kamuya taşımak için bu tarz işbirlikleri ve çalıştaylarına olan inancım tamdır.” dedi.

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Sayın Fahrettin Oylum selamlama konuşmasında “Yeni yönetim dönemimize “stratejik hedeflerle, yerli üret milli yönet” mottosu ile yola çıktık. Ancak, ürettiğimiz her hizmet ve ürünü ticarileştirebilirsek hedeflediğimiz stratejik hedeflere ulaşabileceğimizin de bilincindeyiz. Bu amaç ile sektör temsilcileri olarak ürünlerimizdeki yerlilik ve millilik oranlarını arttırarak bu ürünlerin ticarileşmesi konusunda adımlar atma gayreti içerisindeyiz. MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu olarak, ülkemizde geliştirdiğimiz, ticarileştirdiğimiz ürünlerimiz ile ancak yurt dışı Pazarlarda rekabet sağlayabileceğimizi bugüne kadar tecrübe ettik ve etmeye devam ediyoruz. Dünyadaki rakiplerimiz ile mücadelelerimizde siz çok kıymetli kamu yöneticilerimizin desteği bizim için bu manada hayati bir önem arz etmektedir. Ben bu mücadelemizde bizlere bugüne kadar göstermiş olduğunuz ve bundan sonra göstereceğiniz tüm desteklerden ötürü tekrar şahsım ve sektör kurulum adına teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Daha sonra programa katılan İBB Elektronik Sistemler Müdürü Hacı Altun, İBB Bilgi İşlem Müdürü Esma Dilek, İBB Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdür Yardımcısı İlker Yılmam ve İBB Akıllı Şehir Müdürlüğü Koordinatörü Mustafa Şimşek kendi faaliyetlerini tanıtıcı sunumlar yaptılar. Ardından programa katılan MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu üyesi 13 firma, 10’ar dakika süreyle kendi tanıtımlarını yaptılar.

Söz konusu atölye çalışmasına MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı ve Teknopalas İleri Teknoloji Sistemleri Genel Müdürü Fahrettin Oylum, Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı ve CTech Bilişim Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Faruk Sarı, Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı ve Öncü Güvenlik Sistemleri CFO Osman Çalışkan, Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı ve Verisun Bilişim ortağı Sadullah Uzun, MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı geçmiş dönem Başkanı ve Bilgi Sistemleri Firması Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve POİ Bilgi Teknolojileri Şirketi Ortağı Ahmet Taha Dilipak, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve Silver Bilişim Genel Müdürü Fırat Kılıç, Maptriks Bilişim Teknolojileri Şirketi Kurucu CEO Fatih Kuralkan, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve LONGLINE Şirketi Genel Müdürü Naci Akyüzlü, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve Codevist Bilişim Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü Fatih COŞKUN, CPM YAZILIM A.Ş. Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serkan Ahtagil, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve AirCom Teknoloji A.Ş. Şirketi Genel Müdürü Ömer Demir, Bilişim Sektör Kurulu Üyesi ve Alsay İletişim Şirketi Genel Müdürü Abdullah Gökhan Alımlı ve MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Koordinatörü Halil İbrahim Yılmaz ve İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesindeki Genel Müdürler ve İBB İştiraklerinde üst düzey yöneticiler katıldı.
Son olarak tüm katılımcılarla ortak değerlendirme toplantısının yapılmasının ardından program nihayete erdi.