03.03.2017

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu ve Devlet Malzeme Ofisi - DMO işbirliği ile 21 Şubat 2017 Salı günü 09.30-12.00 saatleri arasında MÜSİAD Genel Merkez’de “Devlet Malzeme Ofisi Katalog Sistemi” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Katılım ve ilginin yoğun olduğu Devlet Malzeme Ofisi Katalog Sistemi panelinde MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Sayın Bekir Sami Nalbantoğlu’nun açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı E. Levent ŞAHİN selamlama konuşmasında DMO hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Daha sonra panel oturumu gerçekleştirildi. MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı İhsan Taşer’in moderatörlüğünde panelistler sunumlarını gerçekleştirdi. Panelistlerden DMO Pazarlama Daire Başkanı İsmet KESKİN DMO’nun tanıtımı ve alım usulleri hakkında, DMO Katalog Daire Başkanı Turhan ÖZ DMO katalog alımlarında katalog başvuruları ve katalog uygulamaları hakkında, DMO Satın Alma Daire Başkanı Fikret KARACA ise, DMO katalog alımlarında fiyat görüşmeleri, DMO müteferrik alım uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Panel hediye fidan sertifikalarının takdimiyle sona erdi. DMO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ebubekir Levent Şahin Bey’e hediyelerini MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Bekir Sami Nalbantoğlu Bey takdim etti. DMO Pazarlama Daire Başkanı Sayın İsmet Keskin Bey’e hediyelerini MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Sayın İhsan Taşer Bey takdim etti. DMO Katalog Daire Başkanı Sayın Turhan Öz Bey’e hediyelerini MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Sarpkaya Bey takdim etti. DMO Satınalma Daire Başkanı Sayın Fikret Karaca Bey’e hediyelerini MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Fahrettin Oylum Bey takdim etti.

Panelden Önemli Notlar

DMO kamunun önemli tedarikçi kuruluşlarından birisidir ve Kamu İhale Kanununa tabi değildir. DMO katalogları ve ihale sistemi vasıtasıyla kamuya ürünlerinizi satabilirsiniz. Kamu ihalelerinden farklı olarak eksiksiz teslim edilen ürünlerle ilgili ödemeler 1 hafta içinde yapılmaktadır. DMO 2016 yılında kamuya 3.5 Milyar ₺ civarında bir satış yapmıştır.

DMO vasıtasıyla ürün satmak için belli kriterler bulunmaktadır. Katalog sistemine girmenin mümkün olması için bu kriterlerin eksiksiz yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunlardan bazıları, ürün kalitesi, makul fiyat seviyesi, referansları, sürdürülebilirlik, stok bulundurulması ve hızlı teslimattır.

Özellikle son yıllarda kurum, yerli ürünlerin ve markaların kataloğa girmesine önem vermekte ve bu alanda yerli üreticilerle çalışmak istemektedir.

Panelde DMO Alım Usullerine ilişkin gerçekleştirilen sunumu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Usulleri Sunumunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız!

https://we.tl/U7K4XeL40x