02.03.2017

MÜSİAD Perakende Sektör Kurulu 01.03.2017 Çarşamba günü Beylikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Pazarlama Perakende Alanı Öğretmeni Sn. Zeynep POLAT’ın rehberliğinde gerçekleştirilen ziyarette okul müdürü Sn. Zekeriya ARTAR ile de görüşüldü. 2016 yılında bir araya gelinerek düzenlenen faaliyetten bu güne kadar geçen sürede Pazarlama Perakende Alanı’ndaki eğitim ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı. Okulda heyet halinde gezilerek tüm eğitim alanlarında pratik uygulamaların öğrencilere aktarıldığı çalışma atölyeleri incelendi.

Daha sonra Pazarlama Perakende Alanı öğrencilerine seminer verildi. Perakende ve özellikle organize perakendenin dünya ve Türkiye’deki gelişim süreci, şu anda izlenilen strateji ve gelecekteki yeri anlatıldı. Sektör Kurulu üyelerimizin ilk yıllarından itibaren satış üzerine yaptıkları çalışmalar ve fırsatları değerlendirme konusunda yaptıkları hamleler aktarılarak tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi. Yetişmiş eleman istihdamına en çok ihtiyaç duyulan alanın perakende üzerine olduğu ve gerekli niteliklere sahip olmak için de yabancı dil öğrenme, ihtisaslaşma, network kurma vasıflarının ön plana çıktığının altı çizildi.

Ziyaret ve seminere MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gökhan ER, Perakende Sektör Kurulu Başkanı Adil TEMİZERLER, başkan yardımcısı Selim TAŞKIN, GENÇ MÜSİAD Üyesi Faruk ÖZGENÇ ve Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Koordinatörü Hasret Ali GENÇ katıldı.