03.05.2018

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen kapılarını araladı. Açılış konuşmasını MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan’ın yaptığı fuarda, MÜSİAD Enerji ve Çevre Üst Kurul Başkanı Gökhan Yetkin ile MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı Dr. İzzet Alagöz, MÜSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen kapılarını araladı.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar, iki gün boyunca devam edecek.  200’e yakın firmanın katılımlarıyla düzenlenen fuarın, 14 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Fuarda bu sene bir ilke imza atılarak, Türkiye’nin yabancı ülkelerle enerji işbirliklerinin güçlendirilmesi adına “Diplomatik Alan” kuruldu. Başta Brezilya, Hindistan, İran, Japonya, Kore ve Yunanistan olmak üzere pek çok yabancı konsolosluk Ticari Organizasyon Birimleri, Diplomatik Alan’da yer aldı.

MÜSİAD Özel Oturumu

Açılış konuşmasını MÜSİAD Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan’ın yaptığı fuarda, MÜSİAD adına “özel panel oturumu” gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü MÜSİAD Enerji ve Çevre Üst Kurul Başkanı Gökhan Yetkin’in yaptığı oturumda, MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı Dr. İzzet Alagöz sektörün geleceğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. MÜSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi veren İzzet Alagöz, Türkiye’nin enerji ihtiyacı, mevcut problemler ve çözüm yollarına ilişkin bilgi verdi. Panelde ayrıca; Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın ve TEMSAN Genel Müdürü İbrahim Toprak da yer aldı.