14.02.2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu olarak 14 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gebze Yerleşkesi'nde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya TÜBİTAK MAM Strateji ve Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, MÜSİAD Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu Başkanı Yaşar Sekizkardeş, Sektör Kurulu üyeleri ve MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım katıldı.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Gıda Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar; Gıda Enstitüsü’nün çalışmalarını ve projelerinin sunumunu yaptı. Daha sonra Başuzman Araştırmacı Doç. Dr. Canan Doğan Helal Gıda ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

TÜBİTAK tarafından geliştirilen ürünlerin ticarileşmesi ve bu süreçlerin geliştirilmesi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. TÜBİTAK’ın sanayi ve girişimcilerle iş birlikteliği yapmasının gerekliliği üzerinde duruldu. Muhtelif konularda yapılan genel değerlendirme ve istişarelerden sonra Gıda Pilot Tesis ziyareti gerçekleştirildi. Tesiste geliştirilen ürünlerin uzmanlar tarafından sunumu yapıldı ve üretim süreçleri yerinde incelendi.