17.03.2016

İş hayatında ahlaklı duruşunu koruyan tüccarlara verilen İGİAD Girişimcilik Ödülleri kapsamında "Yılın Girişimcisi" ödülünü Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Üst Yöneticisi (CEO) ve MÜSİAD İnşaat Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çankaya aldı. 

Ödülünü alan MÜSİAD İnşaat Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çankaya, kısa bir değerlendirme konuşması da yaptı.

Çankaya, yaptığı konuşmada şirketinin Manchester United takımının işlerinden 3. Havaalanı projelerine kadar birçok alanda faaliyet gösterdiğini belirtti. Şirketin iş ahlakı ilkelerini önde tutarak ticari hayatına devam ettiğini ve büyümesinin finansmanını kendi sermayesiyle sağlayarak herhangi bir dış kaynak kullanımı yapmadıkları için krizleri de kolay atlattıklarını ifade etti. Çankaya konuşmasında bugüne kadar konvansiyonel bankalar ya da katılım bankalarından finansman sağlamadıklarını ifade ederek, “Allah’a şükür bugüne kadar her işimizi öz sermaye ile yaptık. Ne klasik bankaların ne de katılım bankalarının tek bir kuruş kredisini almadık. Allah da bize yardım etti, bugün 90 ülkeye ihracat yapar konuma geldik” dedi.